Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 115/2016 "Remont drogi Leszczynowej w Św.Katarzynie"
15 / 12 / 2016

W związku z licznymi inwestycjami gminy dotyczącymi remontu dróg, proszę o informację kiedy plaowany jest remont drogi przy ul. Leszczynowej w Świętej Katarzynie. Nawierzchnia drogi jest nierówna z licznymi zagłębieniami, w których tworzą się zastoiny wody deszczowej. Droga ta łączy się z ulicą Słoneczną. Ze względu na fakt, że w najbliższym czasie przewidywany jest remont ul. Kalinowej , która jest równoległa do Leszczynowej mam nadzieję, że następną dorgą na liście do remontu będzie Leszczynowa. Ulica Leszczynowa jest węższa od Kalinowej w związku z czym jej remont powinien być tańszy od Kalinowej.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na pytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach informuję, że remont ul. Leszczynowej w Świętej Katarzynie nie został uwzględniony we wnioskach do budżetu na rok 2017. Inwestycja ta nie została również uwzględniona w wykazie przedsięwzięć do wieloletniej prognozy finansowej Gminy Siechnice na lata 2016-2020.

Remont ulicy Kalinowej polegający na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni z masy asfaltowej wynika z konieczności poprawy stanu tej ulicy, która była intensywnie użytkowana do prowadzenia transportu technologicznego podcZas przebudowy ulic; Wisniowej, Sadowej i Różanej, po której porusząły się samochody ciężarowe. Korzystne dla Gminy rozstrzygnięcia przetargów na przebudowy, budowy i remonty dróg w bieżącym roku umożliwiły wykonanie remontu ulicy kalinowej w lepszym i trwałym standardzie, nie było to planowane pierwotnie. Od roku 2017 do roku 2019 zaplanowane sa budowy i przebudowy; Kolejowej, Powstańców Śląskich, Nowej i Polnej. Dopiero po roku 2020 planowana jest przebudowa dróg w kwartale ulic: Aroniowej, Orzechowej i przyległych, w tym ul.Leszczynowej. Do tego czasu nawierzchnie tych ulic będą poddawane zwykłym zabiegom utrzymaniowym, polegającym na równaniu, doziarnianiu lub reprofilacji.

 

Z poważaniem

Lesław Kubik

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif