Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 112/2016 "Płyty na drodze Pogodna i Różana"
03 / 11 / 2016

Witam Panie Burmistrzu, w nawiązaniu do ostatniego spotkania w Groblicach pragnę przypomnieć się o 

-projekcie zjazdu z drogi krajowej na ul: Pogodna - jaki jest status?

- o wyłożeniu ulicy Pogodnej i Różanej płytami betonowymi - jako tańsze długofalowe rozwiązane zamiast równania.

Jeśli decyzja w zakresie ułożenia płyt będzie dłużej trwała - pytanie kiedy możemy liczyć na równanie tych dróg i zjazdu?

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana zapytanie złożone za pomoca formularza internetowego UM w Siechnicach, uprzejmie informuję, że została uruchomiona procedura przetargowa na wykonanie projektów zjazdów z ulic Polnej, Słonecznej, Opolskiej (sięgacz) oraz Pogodnej w Groblicach. Zadany termin wykonania projektów, to 30.06.2016 rok. Po wykonaniu projektów wraz z pozwoleniami na budowę, Gmina rozważy kolejność wykonania prac, w zależności od możliwości finansowych i stopnia skomplikowania zadania (warunki techniczne i wymagania zjazdów określać będzie zarządca drogi krajowej nr 94, tj. GDDKiA).

Propozycja ułożenia nawierzchni z płyt betonowych w ciągu ulic Pogodnej i Różanej nie może być brana pod uwagę na obecnym etapie zagospodarowania tych ulic do czasu wykonania w nich kanalizacji deszczowej i pozostałej infrastruktury na odcinkach do tej pory niezabudowanych. Niestety nieprawdą jest, by technologia ułożenia płyt betonowych była tańsza od równania istniejących nawierzchni gruntowych utwardzonych, kosztuje to około 100 zł/m2, natomiast wyrównanie z zagęszczeniem, 3,15 zł/m2.

Równania nawierzchni ulic Słonecznej i Różanej odbywać się będą w ramach rocznego harmonogramu napraw dróg gruntowych wykonywanych standardowo po każdym sezonie zimowym.

 

 

Z poważaniem

 

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg