Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 111/2016 "Bezpieczeństwo dzieci przy szkole"
03 / 11 / 2016

Witam. Chciałam się zapytać dlaczego w godzinach porannych nie ma przy szkole Straży Miejskiej? Przed godziną 8 rano jest tam aż czarno od dzieci, rodziców, samochodów osobowych oraz autobusów. Drugie pytanie to, czy nie można zainstalować na ul. Szkolnej (np.przed pasami) spowalniaczy? Mieszkam na tzw. starej Siechnicy i ulica Szkolna czasmi ruchem przypomina autostradę. W godzinach popołudniowych (15-17 ) moje dziecko idąc na zajęcia dodatkowe do szkoły, często nie może przejść na drugą stronę. Samochody jadą bardzo szybko i mimo,że dzieci stoją przy pasach, rzadko który kierowca zatrzymuje się, żeby przepuścić pieszych.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach uprzejmie informuję, że zgodnie z ustawowo nakreślonym zakresem zadań i obowiązków, SM w Siechnicach prowadzi cykliczne działania kontrolno - prewencyjnych w rejonie placówek przedszkolno – szkolnych zlokalizowanych na terenie Gminy ze szczególnym uwzględnieniem godzin porannych.  Jednakże na terenie Gminy zlokalizowanych jest kilka placówek tego rodzaju. Dlatego też działania takie nie mogą być realizowane wyłącznie w rejonie SP w Siechnicach.

Jednocześnie informuję, że podjąłem działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie przez zmianę organizacji ruchu oraz wprowadzenie elementów bezpieczeństwa ruchu przez zastosowanie wyniesionego przejścia dla pieszych - planowany termin wprowadzenia nowej stałej organizacji ruchu I kwartał 2017 roku .

 

 

Z poważaniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg