Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 61/2016 - "Żeromskiego - Przychodnia"
17 / 05 / 2016

Chciałbym się zapytać, czy służby takie jak Straż Miejska lub Policja, mogą wymusić na kierowcach respespektowanie zakazu parkowania na ulicy Żeromskiego w Świętej Katarzynie (koło Ośrodka Zdrowia)?

Około godzin popołudniowych nie da sie przejechać przez tę ulicę bez jazdy na "mijanki", pomiedzy zaparowanymi 'nielegalnie' samochodami, oraz pieszymi.

Kierowcy parkują tam 'z wygody' pomimo zakazów po obu stronach oraz pomimo, że są wolne miejsca na parkingach przy ulicy Głównej, oraz w kierunku ulicy Strażackiej.

Moje kulturalne próby zwrócenia uwagi poszczególnym kierowcom i prośby o przestawienie samochodu, zazwyczaj kończą się ruchem ramion i słowami odmownymi.

Ta ulica nie posiada chodników (to co jest po przeciwnej stronie od OZ, nie można nazwać chodnikiem). Obie strony zazwyczaj zajęte przez samochody. Odcinek od ulicy Strażackiej do Głównej jest dość czesto uczęszczany przez pieszych, rowerzystów, oraz przede wszystkim przez rodziców z wózkami z dziećmi, którzy parkują na wyznaczonych do tego miejscach.

Moje każdorazowe próby kontaktu ze Strażą Miejską w godzinach 17-18 (nawet pod numer - uwaga - dużurny) kończy się brakiem odebrania telefonu.Myślę, że nie dużo trzeba zrobić aby rozwiązać ten problem. Absolutnie nie zależy mi na karaniu kierowców. Chciałbym, tylko, aby wszyscy nabrali pewien nawyk (czyż stostowanie się do przepisów nie powinno być nawykiem?). Myślę, że jakby od czasu do czasu w popołudniowych godzinach pojawił się tam patrol z grzecznym upomnieniem i życzeniem szerokiej drogi, ale w innym miejscu, to problem by się rozwiązał z biegiem czasu. A linie poziome na tym odcinku (wydaje mi się, że znak zakazu nie działa tak zniechęcająco do parkowania, jak "koperty"), poskutkowałyby natychmiastowo.Z poważaniem,

mieszkaniec ulicy Żeromskiego w Świętej Katarzynie

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach uprzejmie informuję, że działania kontrolne zorientowane na przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym przez kierujących parkujących na ulicy Żeromskiego w Świętej Katarzynie realizowane są przez SM w Siechnicach w sposób permanentny.

Wobec kierujących nie stosujących się do oznakowania pionowego - zakazu zatrzymywania, podejmowane są czynności represyjne określone przez kodeks wykroczeń.

W ramach podejmowanych działań nie odnotowano, aby kierujący zobligowany już przez SM w Siechnicach do przestrzegania przepisów w ruchu drogowym powtórnie naruszył przepisy porządkowe w rejonie ulicy Żeromskiego w Siechnicach.

Odnosząc się natomiast do nieskutecznej próby telefonicznego kontaktu ze SM w Siechnicach w dniu 11 kwietnia 2016 r. w godzinach popołudniowych odpowiadam, że było to następstwem realizowania przez straż kompleksowych kontroli porządkowych w godzinach dopołudniowych.

Nadmieniam, że stwierdzone naruszenia z zakresu ruchu drogowego można zgłaszać także po nr tel. 112. 

 

 

Z poważeniem

 

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif