Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Powiązane galerie:
grafika
15 / 03 / 2010
Administrator
16
Tereny parkowe
24 / 07 / 2013

Od kilku lat w gminie Siechnice realizowany jest program rewitalizacji terenów parkowych. W tym czasie poczyniono wiele starań, aby miejsca te stały się miłe do odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców czterech miejscowości Siechnic, Świętej Katarzynie, Żernik Wrocławskich i Radwanic.


Tworzone są utwardzone alejki i ścieżki. Są one miejscem spacerów, chętnie wybieranym przez wielu  mieszkańców miejscowości. Dzięki zamontowaniu oświetlenia w części parków, mogą być one odwiedzane również  wieczorami. W parkach też zbudowano place zabaw dla dzieci, a przy alejkach ustawiono ławki. W procesie rewitalizacji zadbano oczywiście o roślinność. Przygotowano miejsca pod nowe trawniki i nasadzenia kolejnych drzew i krzewów.
Rewitalizacja terenów parkowych w gminie objęła kilka miejscowości. Podczas prac znacznie uatrakcyjniono  parki w Świętej Katarzynie, Siechnicach, Radwanicach i Żernikach Wrocławskich.
Oprócz terenów rekreacyjnych przygotowanych przez gminę w samych miejscowościach, mieszkańcy gminy  Siechnice korzystają z wyśmienitych warunków rekreacyjnych jakie zapewnia środowisko naturalne.  Przyroda gminy zachęca zarówno do spacerów szlakami turystycznymi, wycieczek rowerowych czy  wędkowania.
Gmina Siechnice to teren, gdzie można wspaniale odpocząć !!!

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg