Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Komunikat Burmistrza Milana Ušáka do Mieszkańców Gminy (14.03.2020 r.)
14 / 03 / 2020 Mariusz Różnowicz 3096

Szanowni Mieszkańcy,

informuję że w związku z sytuacją zagrożenia epidemią choroby COVID-19 powodowanej przez koronawirusa SARS-Cov-2 już od ponad tygodnia zwoływane są posiedzenia gminnego zespołu zarządzania kryzysowego w składzie rozszerzanym stosownie do potrzeb, członkowie zespołu pracującego pod moim kierownictwem pozostają poza terminami jego posiedzeń w stałym kontakcie roboczym ze sobą.

Ja i inni zobowiązani do tego członkowie zespołu pozostajemy w kontakcie zarówno ze służbami Wojewody Dolnośląskiego, Starostą Powiatu Wrocławskiego i Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Jak Państwo zapewne obserwują - wydarzenia, w tym rozstrzygnięcia organów administracji rządowej (na czele z Prezesem Rady Ministrów i pozostałymi członkami rządu) i samorządowej, związane z zagrożeniem nabierają tempa. Dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie na bieżąco komunikować Państwu o poszczególnych spotkaniach dotyczących zagrożenia. Jednak podawane są niezwłocznie do publicznej wiadomości wszystkie ustalenia podejmowane na poziomie zarządzania kryzysowego w Naszej Gminie. Źródłem informacji w sieci internet jest strona www.siechnice.gmina.pl oraz profil facebookowy www.facebook.com/UMSiechnice/. Zachęcam do bieżącego ich odwiedzania.

Decyzje podejmowane (https://www.gov.pl/web/koronawirus) w celu zapobiegania zagrożeniu rodzą i będą rodzić wiele uciążliwości w naszym życiu codziennym przez długie tygodnie a może i miesiące. Czas walki z epidemią dopiero się zaczął. Proszę o ich zrozumienie, cierpliwość i odpowiedzialną postawę. Chodzi o zdrowie i życie nas, naszych bliskich i współmieszkańców.

Szczególnie musimy zadbać o osoby z grup szczególnego ryzyka - będą potrzebować zainteresowania i pomocy, w tym sąsiedzkiej (szczegóły…). Z góry za tę pomoc i zaangażowanie dziękuję.

Wiem, że w sytuacjach kryzysowych społeczność Naszej Gminy sprawdziła się już nie raz. Możemy na siebie liczyć! Zwracam się z prośbą i apelem - ograniczmy do niezbędnego minimum wszystkie aktywności poza naszym domem, mieszkaniem, ogrodem. Korzystajmy z przebywania na świeżym powietrzu z ostrożnością unikając bezpośredniego kontaktu i zbliżania się do siebie, w szczególności unikając dużych skupisk ludzkich. Przestrzegajmy bieżących zaleceń związanych z utrzymaniem higieny. W miarę możliwości i dostępności środków ochrony osobistej stosujmy je wychodząc poza dom lub mieszkanie.

Informuję również, że na dzień dzisiejszy nie ma stwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy a osoby, które były poddawane kwarantannie i nadzorowi sanitarnemu również nie są zainfekowane.


Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif