Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
banerek---plac-podatki.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
DOTACJE NA NOWOCZESNE KOTŁY, POMPY CIEPŁA ORAZ PODŁĄCZENIE DO SIECI CIEPŁOWNICZEJ DLA MIESZKAŃCÓW
27 / 09 / 2018 Aleksandra Chlebosz 2879

Gmina Siechnice planuje w najbliższym czasie przystąpienie do konkursu na dotacje dla mieszkańców, chcących  wymieniać nieekologiczne kotły i piece w swoich budynkach jednorodzinnych.

 

Chodzi przede wszystkim o zamianę na bardzo wygodne i tanie w eksploatacji pompy ciepła, ale także instalacje gazowe, przyłącze do sieci ciepłowniczej. W tym celu nasza gmina nawiązała współpracę z grupą innych gmin dolnośląskich oraz wyspecjalizowaną organizacją inżyniersko-projektową Centrum Technologii Energetycznych.  

 

W ramach tegorocznego konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego zamierzamy pozyskać środki na dofinansowanie zakupu i montażu nowoczesnych instalacji grzewczych. Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 procent, a realna dotacja od 15 do 40 tys. zł.

 

W chwili obecnej staramy się ocenić skalę zainteresowania mieszkańców gminy taką inicjatywą.  W tym celu będą gromadzone ankiety od zainteresowanych osób oraz wstępne deklaracje. Działanie to stanowi element rozpoznania potrzeb, które to z kolei jest niezbędnym etapem przygotowawczym dla opracowania dokumentacji projektowej do uzyskania dotacji.  

 

W najbliższym czasie planujemy zorganizowanie spotkania informacyjnego, na którym wyjaśnimy wespół z zaproszonymi ekspertami zasady działania programu oraz możliwości udziału mieszkańców.

 

Termin i miejsce spotkania informacyjnego: 

 

3 PAŹDZIERNIKA (ŚRODA), POCZĄTEK SPOTKANIA: GODZ. 17:30, CZAS TRWANIA: OK. 2 GODZIN

Miejsce: SALA SESYJNA URZĘDU MIEJSKIEGO W SIECHNICACH, III PIĘTRO

 

Deklarację zainteresowania wraz z ankietą będzie można uzyskać w trakcie spotkania informacyjnego.

 

Tematyka spotkania:

  • Pompa ciepła, instalacja gazowa czy może podłączenie do sieci ciepłowniczej?  Czym się kierować dokonując wyboru? - uwarunkowania techniczne i energetyczne instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych - korzyści, szanse, zagrożenia, wymogi;
  • W jaki sposób mieszkańcy będą mogli uzyskać dotację? - uwarunkowania finansowe udziału w planowanym projekcie grantowym, prawa i obowiązki grantobiorców w okresie realizacji projektu oraz jego trwałości;
  • Instruktaż wypełnienia ankiet i deklaracji służących diagnozie zapotrzebowania w gminie;
  • Pytania i odpowiedzi.

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg