Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
banerek---plac-podatki.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Gmina Siechnice otrzymała ogólnopolską nagrodę „Gmina na 5!”
30 / 05 / 2018 Aleksandra Chlebosz 1250

24 maja w Warszawie podczas konferencji pn. Forum Gmin na 5! przedstawiciel Burmistrza Siechnic odebrał z rąk naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej nagrodę „Gmina na 5!”.

 

Gmina Siechnice znalazła się w elitarnym gronie 51 gmin z całej Polski, które według niezależnych badań wyróżniają się ponadprzeciętną obsługą przedsiębiorców i inwestorów. Wraz z Gminą Siechnice nagrodzone zostały w tym roku miasta takie jak: Poznań, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Olsztyn, Kielce czy Zielona Góra.

 

Naukowcy badający samorządy w całej Polsce oprócz m.in. badania strony internetowej oraz stosowania metody tajemniczego klienta (badając profesjonalizm obsługi w języku polskim oraz angielskim)  brali też pod uwagę inne kryteria. Analizowano między innymi rozwiązania stosowane przez gminy wobec mieszkańców i turystów,  jako aspektów wpływających na szeroko pojętą atrakcyjność danej lokalizacji.

 

Gmina Siechnice otrzymała to cenne wyróżnienie również przed rokiem. Wtedy punktacja sąsiadującego z Gminą Wrocławia i Gminy Siechnice była identyczna. W tegorocznym badaniu nasza Gmina otrzymała wyższą punktację od Wrocławia.

 

Nagrodę „Gmina na 5!” wręczali Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie dr hab. Roman Sobiecki oraz Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska. Właśnie Ci naukowcy byli organizatorami konferencji Forum Gmin na 5!, która kolejny rok z rzędu stawia sobie za cel upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Ponadto ma ona służyć wymianie doświadczeń związanych z prowadzeniem badań naukowych dotyczących tworzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości w polskich regionach.

Wydarzenie to było objęte Patronatem Honorowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. oraz Patronatem Honorowym JM Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg