Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 170/2017 "droga do osiedla Słoneczne Groblice"
16 / 11 / 2017

Proszę o informacje czy Deweloper na kolejnej inwestycji na "słonecznym osiedlu" w Groblicach będzie zobligowany do budowy drogi dojazdowej do nowego osiedla, przez co poprawi się dojazd do osiedla Słoneczne Groblice i ewentualnie jakiej długości była by to droga.

 

Poprzednia Władza wydała pozwolenia na budowę domów bez zapewnienia do nich dojazdu.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zgłoszenie z dnia 13 października 2017 r. wysłane drogą elektroniczną za pomocą formularza kontaktowego dotyczące budowy kolejnego etapu osiedla „Słoneczne Groblice” informuję, że pozwolenia na budowę wydawane są przez Starostę Wrocławskiego, a nie przez Burmistrza Gminy Siechnice.

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że kolejny etap inwestycji „Słoneczne Groblice” otrzymał pozwolenia na budowę, które po odwołaniu się Gminy Siechnice oraz jednej ze stron postępowania zostało uchylone przez Wojewodę Dolnośląskiego. Obecnie wniosek trafił do Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu do ponownego procedowania. Nie wyraziłem również zgody na obsługę komunikacyjną inwestycji obecnymi drogami gruntowymi do czasu ich przebudowy. Dopóki nie osiągnę porozumienia z deweloperem będę odwoływał się od wydawanych mu pozwoleń.

Prowadzę rozmowy z każdym z inwestorów w celu podpisania umów drogowych (na podstawie art.16.ust.2 Ustawy o drogach publicznych) służących zapewnieniu finansowania lub współfinansowania przez nich rozbudowy układu drogowego dla obsługi inwestycji deweloperskich oraz staram się pozyskać od deweloperów fundusze na poprawę stanu przylegających dróg lub nakazuję ich utwardzenie lub odbudowę w przypadku zniszczenia podczas inwestycji.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg