Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
W Siechnicach powstał klaster energetyczny
18 / 07 / 2018 Aleksandra Chlebosz 1985

 

 

 

Na początku lipca w Siechnicach podpisane zostało porozumienie na mocy, którego utworzono Klaster Energetyczny Siechnice. Partnerami tego projektu są: ESV SA oraz ESV3 Sp. z o.o. - dwie siechnickie firmy zajmujące się dystrybucją energii elektrycznej, a także Gmina Siechnice, Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna sp. z o.o. oraz Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.

 

Misją Klastra jest budowa zrównoważonych lokalnych struktur systemu energetycznego i komunikacyjnego z poszanowaniem środowiska naturalnego i edukacja w tym zakresie.

 

Celami, dla których powołano klaster są przede wszystkim: racjonalne gospodarowanie energią, zaspokajanie lokalnych potrzeb energetycznych z zastosowaniem m.in. energii odnawialnej, a także utworzenie systemu transportu niskoemisyjnego.

 

Koordynatorem działań klastra jest ESV3 sp z o.o. Klaster będzie działać na obszarze Gminy Siechnice oraz pozostałych gmin wchodzących w skład powiatu wrocławskiego.

 

Siechnicki klaster ma być platformą współpracy pomiędzy podmiotami gospodarczymi, jednostkami samorządu terytorialnego oraz instytucjami naukowymi.

 

Gmina Siechnice reprezentowana przez Burmistrza Milana Ušáka chętnie włączyła się w ten innowacyjny projekt, zainicjowany przez grupę energetyczną ESV. Z pewnością korzyścią dla Gminy, a przede wszystkim dla jej mieszkańców i przedsiębiorców działających na jej terenie będzie to, iż w przyszłości klaster dla realizacji swoich celów będzie mógł się starać o uzyskanie dotacji unijnych na dofinansowanie realizacji projektów zbieżnych ze swoją  misją.

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg