Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
banerek---plac-podatki.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
W Gminie Siechnice nowy rok szkolny z inwestycjami w tle
13 / 09 / 2018 Aleksandra Chlebosz 992 2

Rozpoczęciu roku szkolnego w szkołach podstawowych w Świętej Katarzynie i Żernikach Wrocławskich towarzyszyło uroczyste podpisanie aktów erekcyjnych oraz wmurowanie kamieni węgielnych pod rozbudowę obu placówek.

 

Prace w Świętej Katarzynie i Żernikach Wrocławskich trwają już od kilku miesięcy. Na razie przebiegają zgodnie z harmonogramem, a to oznacza, że wkrótce uczniowie w obu szkołach będą mogli cieszyć się rozbudowanych, nowoczesnych placówek.

 

W Świętej Katarzynie zaplanowano dwuetapową rozbudowę budynku szkoły podstawowej. I etap, który trwa obecnie, obejmuje przedłużenie istniejącego skrzydła szkoły w kierunku parku, równolegle do hali sportowej. W dobudowanej części budynku znajdzie się 8 sal lekcyjnych, 2 sale dydaktyczne, jadalnia z zapleczem kuchennym , pokój nauczycielski, gabinet pielęgniarki oraz niezbędne zaplecze sanitarne dla uczniów i nauczycieli.

 

Prace, które mają kosztować ok. 5,9 mln zł, mają skończyć się przed nowym rokiem szkolnym 2019/20.

 

Szybciej, bo w lutym 2019, ma być zakończony I etap rozbudowy podstawówki w Żernikach Wrocławskich. Tutaj zaplanowano inwestycję trzyetapową. Dzięki trwającej rozbudowie szkoła zyska nowe skrzydło, w którym znajdzie się 7 sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, aula, jadalnia i kuchnia oparta o catering oraz pomieszczenia sanitarne dla uczniów i personelu.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg