Święto Konstytucji 3 Maja
|
Zatrzymaj animacje
Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript
Piątek, 12.06.2026
Imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
Informacje w sliderze |
Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja w Siechnicach
Wczoraj wspólnie uczciliśmy jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju – uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
To wyjątkowy dzień, który przypomina nam o wartościach budujących silną wspólnotę: wolności, odpowiedzialności oraz trosce o dobro wspólne.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, po której uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych, orkiestry dętej, mażoretek oraz przedstawicieli Gminy Siechnice przemaszerowali pod Ratusz, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów.
Podczas uroczystości:
wysłuchaliśmy występu orkiestry dętej,
wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy,
usłyszeliśmy okolicznościowe przemówienia przedstawicieli samorządu, służb oraz młodzieży.
W części artystycznej publiczność mogła podziwiać występ Szkoły Śpiewu Dźwiękodzieło wraz z zespołem Kantata, a także pokaz Klubu Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicum.
Dzisiejsze obchody były również okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim strażakom z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Dziękujemy za Waszą służbę, odwagę i codzienne zaangażowanie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, gościom, pocztom sztandarowym, mażoretkom, orkiestrze, służbom mundurowym, artystom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i organizację tego wyjątkowego dnia.
Zwieńczeniem obchodów był koncert finałowy Pani Jadwigi Tomczyńskiej wraz z zespołem w Klubie Relaks.
|
PopularneWybierz element 1 Wybierz element 2 Wybierz element 3 Wybierz element 4 Wybierz element 5 Wybierz element 6 |
|
|
|
|
|
|
|
|