Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. informuje, że w związku z ograniczonymi dostawami wody od zewnętrznego dostawcy oraz utrzymującymi się długotrwałymi, wysokimi temperaturami, na terenie części gminy może występować obniżone ciśnienie wody w sieci wodociągowej.
Sytuacja dotyczy w szczególności miejscowości:
Siechnice,
Święta Katarzyna,
Radwanice,
Groblice,
Zębice,
Kotowice.
ZGK Sp. z o.o. apeluje do mieszkańców o racjonalne korzystanie z zasobów wodnych. W trosce o wspólne dobro prosimy o niewykorzystywanie wody do celów takich jak:
zraszanie trawników,
napełnianie basenów,
mycie pojazdów,
inne czynności powodujące zwiększony pobór wody.
Świadome i oszczędne korzystanie z wody pozwoli ograniczyć ryzyko dalszych utrudnień. Spółka mierzy się obecnie z ponadnormatywnym poborem wody, który przekracza możliwości jej produkcji i dystrybucji.
O dalszym rozwoju sytuacji ZGK Sp. z o.o. będzie informować na bieżąco na stronie: