Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
zapytaj_burmistrza_ze_zdjeciem.gif
banerek---komunikacja-miejska-2.jpg
banerek-telefony-alarmowe-ruchomy.gif
banerek---MPZP.gif
malutkie info na stronę gminy.png
wiadomości siechnickie.JPG
Dodaj obiekt
Jeżeli uważasz, że na planie zabrakło istotnego i ważnego miejsca zaproponuj jego opis, i wskaż lokalizację.
banerek swiatłowód.JPG
Kąpielisko Błękitna Laguna

Kilka lat temu w okolicach Siechnic prowadzona była budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Do jej wykonania potrzebnych było tysiące ciężarówek ziemi. Po jej wywiezieniu w Siechnicach na miejscu, które było łąką, powstał 5,5 hektarowy zbiornik retencyjno-rekreacyjny Błękitna Laguna.

 

 

 

Dzięki głosom mieszkańców Gminy oddanym w konkursie Lechstarter w 2017 roku (więcej…) nad zbiornikiem Błękitna Laguna stworzone zostało miejsce pełne pozytywnej energii. Nad brzegiem zbiornika wybudowane zostało: boisko do piłki siatkowej, postawiono też ławki i stojaki na rowery, a główną atrakcją jest pomost przeznaczony do rekreacji i cumowania drobnego sprzętu wodnego.

 

 

 

Również w 2017 roku dzięki środkom budżetowym, Gmina wykonała piaszczystą plażę, a Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna sp. z o.o. uruchomiła w ramach tych środków miejsce przeznaczone do kąpieli z zabezpieczeniem ratowniczym oraz socjalnym.

 

 

 

W 2018 roku Gmina Siechnice we współpracy z SISK sp. z o.o. uruchomiła w tym miejscu pełnoprawne kąpielisko, czyli miejsce o wyższym standardzie.

 

 

 

W 2018 roku Gmina Siechnice zgłosiła swój projekt do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pn. „Dolnośląski Fundusz Odrzański”. Wniosek przygotowany przez Gminę otrzymał dofinansowanie w kwocie 49.000 zł (więcej…). Właśnie te środki finansowe wraz z wkładem własnym Gminy, pozwoliły zwiększyć potencjał Błękitnej Laguny, poprzez zakup nowego sprzętu (w tym pływającego) i zagospodarowanie kąpieliska.

 

W 2019 roku Gmina Siechnice we współpracy z SISK sp. z o.o. po raz kolejny uruchomi w tym miejscu pełnoprawne kąpielisko. Z jego regulaminem możecie się Państwo zapoznać w załączniku do niniejszego artykułu.

 

INFORMACJE NA TEMAT OKRESU I GODZIN OTWARCIA KĄPIELISKA W 2018 ROKU DOSTĘPNE SĄ TUTAJ
http://siechnice.gmina.pl/aktualnosc-2868-uwaga_otwarcie_sezony_kapielowego_na.html

 

 

Aktualne informacja na profilu FB: https://www.facebook.com/blekitnalagunasiechnice

 

Pdf
Drukuj
stronę
Powrót
(wstecz)
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg