Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Umowa na budowę Szkoły Podstawowej w Siechnicach została podpisana! (AKTUALIZACJA)
18 / 06 / 2020 Maciej Skwara 1052

W dniu 17 czerwca 2020 roku Burmistrz Siechnic Milan Ušák podpisał umowę na "Wykonanie robót budowlanych polegających na kontynuacji budowy szkoły podstawowej jako demonstracyjnego budynku pasywnego i ogólnodostępnej pasywnej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Siechnicach".

 

Ogłoszenie o wyborze wykonawcy inwestycji pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Siechnice już 10 marca 2020 r. Na drodze szybkiej finalizacji procedury przetargowej stanął jednak ogłoszony kilka dni później przez Premiera RP „lockdown” polskiej gospodarki spowodowany stanem epidemii COVID-19. Przez kolejnych kilka tygodni trwały rozmowy z wykonawcą, który w zaistniałej sytuacji nie mógł określić czy i kiedy będzie mógł podpisać umowę i rozpocząć jej realizację. Finał rozmów nastąpił 17 czerwca 2020 roku, kiedy to Burmistrz Siechnic Milan Ušák oraz Pan Andrzej Adamczyk, Prezes Zarządu wyłonionego w przetargu wykonawcy – Zakładu Usług Remontowych i Produkcyjnych „ZURIP” S.A. - złożyli swoje podpisy na umowie.

 

Zgodnie z umową wykonawca ma na dokończenie budynku Szkoły Podstawowej oraz budynku sali sportowej i zaplecza szatniowo-sanitarnego 17 miesięcy od dnia podpisania umowy. Umowa zobowiązuje go również do uzyskania i przekazania Zamawiającemu ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie dla obu obiektów.

 

Przypomnijmy, że dzięki staraniom Burmistrza Milana Ušáka udało się pozyskać niemal dwukrotnie większe dofinansowanie unijne dla tej inwestycji niż było to początkowo. Do podpisania umowy dotacyjnej na kwotę prawie 9 milionów złotych doszło 12 marca br. Dokładniejsze informacje na ten temat można znaleźć TUTAJ.

 

 

 


25 czerwca Burmistrz Milan Ušák podpisał umowę z firmą  SAFEGE Societe par Actions Simplifiee, która będzie pełniła funkcję Inspektora Nadzoru dla zadania „Wykonanie robót budowlanych polegających na kontynuacji budowy szkoły podstawowej jako demonstracyjnego budynku pasywnego i ogólnodostępnej pasywnej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Siechnicach w podziale na Etapy”.

budowa nowej szkoły w siechnicach, gmina siechnice

 

 budowa nowej szkoły w siechnicach, gmina siechnice

 

Projekt dofinansowany ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg