Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Relacja z Gminnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 2019 (ZDJĘCIA)
11 / 03 / 2019 Maciej Skwara 688 2

W minioną niedzielę – 10 marca 2019 r. – odbyły się gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to polskie święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, obchodzone w kraju od 2011 roku.

 

Gminne obchody rozpoczęły się w Kościele Parafialnym p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Siechnicach od uroczystej Mszy Świętej w intencji Żołnierzy Niezłomnych. W uroczystościach udział wzięli m. in. Burmistrz Siechnic Milan Ušák oraz Roman Kasprowicz Przewodniczący Rady Miejskiej w Siechnicach. Zachęcamy do zobaczenia fotorelacji z mszy – dedykowaną galerię znajdą Państwo po lewej stronie artykułu.

 

Po zakończeniu Mszy, obchody przeniosły się do auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach, gdzie odbył się II Gminny Konkurs Piosenki o „Żołnierzach Wyklętych”. Komplet publiczności oglądał występy wokalne 17 solistów i zespołów. W kategorii zespołów klas I – VI pierwsze miejsce „ex aequo” zdobyły Chór ze Szkoły Podstawowej w Świętej Katarzynie oraz Zespół Batuta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siechnicach. Najlepszym wśród zespołów w kategorii klas VI – gimnazjum zdaniem jurorów okazał się Zespół Avista. Pierwsze miejsce wśród solistów zdobyła Oliwia Papiorowska. Zachęcamy do zobaczenia fotorelacji z Konkursu – dedykowaną galerię znajdą Państwo po lewej stronie artykułu.

 

II Gminny Konkurs Piosenki o „Żołnierzach Wyklętych” – wyniki:

 

Kategoria – klasy I-VI

I miejsce

Chór z SP w Świętej Katarzynie

Zespół Batuta z SP 1 w Siechnicach

II miejsce

Bractwo Zuchowe z SP 1 w Siechnicach

Klasa 2b z SP 2 w Siechnicach

III miejsce

SeiRo Voices

Klasa 5b z SP w Żernikach Wrocławskich

 

Kategoria – klasy VI - gimnazjum

I miejsce

Zespół Avista

II miejsce

Klasa 8b z SP w Żernikach Wrocławskich

 

Kategoria – soliści

I miejsce

Oliwia Papiorowska

II miejsce

Cezary Szczeciński

Aleksandra Siemasz

III miejsce

Zofia Ćwik

 

Organizatorami gminnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” były: Parafia p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach, Gmina Siechnice, Stowarzyszenie Odra - Niemen, Stowarzyszenie U-Rodziny 3+ oraz Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Siechnice.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg