Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Kolejna ogólnopolska nagroda dla Gminy Siechnice
25 / 10 / 2017 Aleksandra Chlebosz 1399

16 października w Krakowie podczas I Kongresu Polityki Miejskiej, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich i Związku Miast Polskich pn. „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Polsce”. Burmistrz Siechnic Milan Ušák wraz z projektantem Zbigniewem Maćkowem odebrał podczas ceremonii nagrodę dla Gminy Siechnice za Plac Miejski wraz z targowiskiem w Siechnicach. Właśnie tę Inwestycję Jury uznało za najlepszą „Nowo wykreowaną miejską przestrzeń publiczną w Polsce”.

 

Siechnice otrzymały nagrodę po wygraniu rywalizacji z wieloma innymi projektami z całego kraju. Oceny i wyboru najlepszych realizacji dokonało Jury, w składzie którego, poza władzami Towarzystwa Urbanistów Polskich, zasiedli przedstawiciele: Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Stowarzyszenia Integracja i Związku Miast Polskich.

 

Nagrody przyznano także w dwóch innych kategoriach (tj. Rewitalizowana miejska przestrzeń publiczna oraz Przestrzeń publiczna w zieleni). Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się takie miasta jak: Sopot, Gdańsk i Katowice.

 

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył Burmistrzowi Siechnic Milanowi Ušákowi  nagrodę „Lider dostępności” przyznaną Gminie Siechnice w kategorii „przestrzeń publiczna” dla ratusza i placu miejskiego w Siechnicach - za najlepiej zaprojektowaną pod względem dostępności dla osób niepełnosprawnych przestrzeń publiczną w Polsce. Więcej ...

 

 nagroda dla gminy Siechnice Milan Ušák

foto. Związek Miast Polskich - www.zmp.poznan.pl

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg