Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 40
28 / 03 / 2012

Pytanie:


Panie Burmistrzu, O ile dobrze pamiętam, jednym z punktów Pańskiego programu wyborczego było budowanie łączników pomiędzy miejscowościami gminy. Dlaczego łącznik pomiędzy Zacharzynami a Iwinami został zamknięty dla ruchu? Zakaz ruchu teoretycznie nie dotyczy mieszkańców, ale przy wyłączonym z ruchu odcinku nikt nie mieszka. (pytanie zadał Piotr Hojnor).

 

Odpowiedź:

 

Szanowny Panie
Uprzejmie informuję, że droga Zacharzyce-Iwiny została zaprojektowana i wykonana jako droga dojazdowa do gruntów rolnych, o nawierzchni tłuczniowej wzmocnionej. Ze względu na swoje usytuowanie, zaczęła być wykorzystywana jako istotny skrót pomiędzy tymi miejscowościami w ruchu tranzytowym co spowodowało licznych wybojów w nawierzchni jezdni.
Gmina podejmowała działania, aby w ramach remontów bieżących poprawić przejezdność na tej drodze. W związku z tym, ze sytuacja stawała się coraz bardziej uciążliwa, postanowiono wprowadzić ograniczenia w zakresie dopuszczalnego tonażu, a także wprowadzając istotne ograniczenia ruchu (nie dotyczy mieszkańców).
Powyższa sytuacja może potrwać  do czasu istotnego wzmocnienia konstrukcji drogi. W chwili obecnej nie jest możliwe wykonanie powyższego zadania ze względu na dodatkowe nakłady finansowe.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg