Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 33
13 / 03 / 2012

Pytanie:

Panie Burmistrzu, Proszę o informacje czy w roku 2012 planowane są jakieś inwestycje w Iwinach ? Jeśli tak, proszę o ich podanie. Dodatkowo chciałbym poruszyć kwestię komunikacji publicznej. Autobus 110 zatrzymuje się na pętli, co dla mieszkańców okolic ulicy Polnej nie jest rozwiązaniem użytecznym, biorąc pod uwagę dużą odległość, brak chodnika tudzień dramatyczny stan boczynych dróg prowadzących do pętli. Czy Gmina mogła by zwrócić się z zapytaniem do MPK o modyfikację trasy autobusu 114 tak aby przejeżdzał jeszcze ulicę Boiskową i zawracał przy parku Bieńkowskim.
Ewentulanie autobus mógłby wracać przez ulicę Koreańską. Możliwy koszt wydaje się być niewielki (dodatkowe kilkaset metrów) w porównaniu do osiągniętego skoku w poziomie komunikacji w Iwinach oraz na ulicy Koreańskiej we Wrocławiu. (pytanie zadał Ł.Ł.)

 

Odpowiedź:

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na pytanie dotyczące zmiany trasy autobusu linii 114, informuję, iż z danych uzyskanych z Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia wynika, że opisywana przez Pana propozycja rozwiązania nie jest możliwa do zrealizowania, gdyż parametry techniczne ulicy Boiskowej i Koreańskiej (m.in. mała szerokość jezdni) uniemożliwiają wprowadzenie tam autobusów linii 114.

W 2012 roku Gmina Siechnice zaplanowała następujące inwestycje: budowa kanalizacji deszczowej wraz z remontem nawierzchni drogi ul. Kościuszki, budowa oświetlenia drogowego ulicy Miodowej, kontynuacja budowy  kanalizacji sanitarnej oraz projekt budowy chodnika z odwodnieniem wzdłuż ul. Brochowskiej (we współpracy ze Starostwem).


Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg