Gmina Siechnice

banerek---plac-podatki.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Zapytaj Burmistrza Siechnic Milana Ušáka
26 / 09 / 2018 Concept INTERMEDIA

Burmistrz Siechnic Milan Ušák

Odpowiedzi na pytania z lat 2011-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Korzystając z tego formularza:
- tj. wysyłając swoje dane i informacje oświadcza Pan/Pani, że zgadza się na przetwarzanie danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu przez Urząd Miejski w Siechnicach (ul. Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice),

- oświadcza Pan/Pani, że znana jest Pani/Panu treść klauzuli informacyjnej Administratora Danych Osobowych.

 

 

 

W celu sprawdzenia czy odpowiedź na Państwa pytanie została już udzielona, prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki odpowiedzi zamieszczonej poniżej poprzez wpisanie swojego imienia, nazwiska lub fragmentu pytania.


Pytania posegregowane według daty odpowiedzi (a nie po dacie zadania pytania, jak w module poniżej) znajdują się tutaj...

 

Informuję uprzejmie, że jestem również do Państwa dyspozycji w każdą środę w siedzibie Urzędu Miejskiego (ul.Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice) w godzinach od 15.30 do 17.00.


Burmistrz Siechnic

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytania i odpowiedzi (486)
Zadaj pytanie
Podpis autora pytania (widoczny dla internautów).
Adres email do kontaktu z autorem (nie będzie widoczny dla internautów).
Treść pytania.
Lista komentarzy
09 / 02 / 2019 mariusz chmura
dzien dobry panie burmistrzu mam pytanie czy unas w gminie mozna starac sie o dodatek mieszkaniowy niestac mnie na kupno a mamy z małzonka dziecko na utrzymaniu wiec prosze o jakies informacjie i zgory dziekuje
15 / 02 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pana pytanie informujemy, że o dodatek mieszkaniowy może się Pan ubiegać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siechnicach z siedzibą w Świętej Katarzynie przy ul. Żernickiej 17 ( I piętro pok. 107), spełniając określone warunki zgodnie z ustawą o dodatkach mieszkaniowych z dnia 21 czerwca 2001 r. ( Dz. U. z 2017 r. poz. 180 ze zm). Wszelkie informacje i druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej Ośrodka https://gops-siechnice.org.pl/dodatki-mieszkaniowe-i-ryczalt-energetyczny.html w zakładce Formy pomocy – dodatki mieszkaniowe W przypadku pytań prosimy o kontakt z Ośrodkiem od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania lub pod nr telefonu: 71-311-39-68 w.107.
05 / 02 / 2019 RyszardPotoczny
Ul. Leśna w Zębicach (od transformatora do przedszkola i dalej) jest praktycznie nieprzejezdna po ostatnich opadach śniegu i roztopach . To faktycznie tor przeszkód teraz . Od wielu lat dorywcze łatanie ul. Leśnej daje efekt na kilka dni i wracamy do problemu . Proszę nie tłumaczyć, że to dopiero po zrobieniu kanalizacji, bo takowa miała być zrobiona kilka lat wcześniej .
12 / 02 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pana pytanie z formularza „ZAPYTAJ BURMISTRZA” z dnia 5 lutego 2019 r. w sprawie stanu technicznego nawierzchni ulicy Leśnej w miejscowości Zębice uprzejmie informuję, że przebudowa ulicy Leśnej w miejscowości Zębice nie została ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019 – 2021 w standardzie pełnego przekroju ulicznego lub jezdni bitumicznej. Przedmiotowa ulica utrzymywana będzie w ramach bieżącego utrzymania dróg. Nawierzchni została zlecona do wykonania naprawy, która obejmować będzie spulchnienie materiału na głębokość 10 cm, dosypaniem nowego materiału kamiennego o frakcji 4/31,5 mm, wyprofilowaniem, nadaniem odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych. wraz z zagęszczeniem mechanicznym. Prace zostaną wykonane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Za niedogodności związane ze stanem nawierzchni przepraszam.
05 / 02 / 2019 Dorota Ficoń
Szanowny Panie Burmistrzu, moje pytanie dotyczy ul. Bzowej w Radwanicach, czy istnieje możliwość zamontowania lustra drogowego przy wyjeździe z ul. Bzowej w ul. Starowiejska od strony zachodniej, kąt zbiegu ulic bardzo utrudnia widoczność włączającym się do ruchu z ul. Bzowej w ul. Starowiejską, dodatkowo po ułożeniu dywanika na ul. Bzowej dla niektórych kierowców stała się ona autostradą może jakieś progi spowalniające by się przydały? Pozdrawiam.
11 / 02 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pani pytanie z formularza „ZAPYTAJ BURMISTRZA” z dnia 5 lutego 2019 r. w sprawie zamontowania lustra drogowego na skrzyżowaniu ulicy Bzowej z ulicą Starowiejską w Radwanicach (od strony zachodniej) informuję, że składanie wniosków i uwag w sprawie projektu docelowej organizacji ruchu dla Radwanic zostało zakończone w miesiącu grudniu 2018 r. W imieniu mieszkańców wszystkie uwagi w sprawie projektu przekazał Gminie Przewodniczący Rady Osiedla Pan Krzysztof Sobera. Uwagi te zostały już przekazane do projektanta w celu naniesienia uwag w projekcie organizacji ruchu. Analizując Pani zapytanie w w/w sprawie informuję, że Rada Osiedla ujęła na w/w skrzyżowaniu montaż lustra drogowego. Informuję ponadto, że zaopiniowany przez Gminę projekt docelowej organizacji ruchu musi być jeszcze zatwierdzony przez zarządzającego ruchem tj. w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu dla dróg gminnych i dróg powiatowych i w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dla drogi krajowej nr 94.
23 / 01 / 2019 Mariusz Kapłon
Dzień dobry Panie Burmistrzu, kilka miesięcy temu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Henryka III doszło do wypadku w wyniku którego uszkodzona została latarnia uliczna. Po wypadku uszkodzona latarnia zostały zdemontowana a pozostałość czyli wystający kikut zabezpieczone folią. Moje pytanie brzmi, czy gmina planuje przywrócić latarnię w tym miejscu. Ze środkami finansowymi na ten cel nie powinno być chyba problemu, gdyż sprawca kolizji był znany i prawdopodobnie ubezpieczony, zatem ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie za niszczoną infrastrukturę miejską.
31 / 01 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W nawiązaniu do "ZAPYTAJ BURMISTRZA" z dnia 23.01.2019 r. w sprawie udzielenia informacji na temat uszkodzonej latarni oświetleniowej w miejscowości Siechnice na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Henryka III pragnę Pana poinformować, że nowa latarnia została zamontowana w grudniu 2018 r.
23 / 01 / 2019 mieszkaniec Siechnic
Dzień dobry Pani Burmistrzu, piszę kolejny raz w sprawie ulicy Świętego Krzyża w Siechnicach. Wyczytałem, że dokumentacja projektowa ma być zebrana do końca I kwartału 2019, a następnie uruchomiona procedura pozyskania pieniędzy z dotacji unijnych. Więc wnioskuję, że prędzej jak w 2020 roku realizacji budowy drogi się nie rozpocznie. Jako mieszkaniec tej ulicy bardzo proszę by do tego czasu zostało nam zapewnione zarówno odpowiednie warunku do przejazdu tą ulicą. Zlecane do tej pory wykonywanie wyrównania nawierzchni drogi jest bardzo niekorzystne dla mieszkańców oraz pieszych (spacerowiczów). Materiał, który jest wykorzystywany do usypania warstwy wierzchniej bardzo pyli i kurzy. Do tego stopnia, że w po przejechaniu samochodu chmura ogranicza jakąkolwiek widoczność, pył jest wszędzie, w mieszkaniach, na oknach, samochodach... Dodatkowo proszę o pomoc w zwiększeniu bezpieczeństwa w tej okolicy. Dziękuję za postawienie znaków "strefy zamieszkania" oraz ograniczenia prędkości do 30 km/h, jednak kierowcy sobie z tego i tak nic nie robią... Droga przez osiedle (ziemska) oraz ul.Św. Krzyża, służą za skrót dla piratów drogowych, którzy nie mają cierpliwości poczekać 5-10 min na światłach przy skrzyżowaniu ulic Świętej Katarzyny-Opolska. Dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji zwłaszcza wieczorem (żadna z tych ulic nie posiada oświetlenia). Sprawa została zgłoszona na policję, jednak rozkładają oni ręce ponieważ posiadają jeden patrol na gminę... Uważam, że lepiej zapobiegać tragedii, dlatego też proszę Pana o pomoc. Pozdrawiam
12 / 02 / 2019 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pani pytanie zadane w dniu 23 stycznia 2019 roku korzystając z formularza ZAPYTAJ BURMISTRZA informuję że prace projektowe dotyczące przebudowy ul. Św. Krzyża w Siechnicach są mocno zaawansowane. Prace budowlane mają rozpocząć się w najbliższych latach. Do tego czasu nawierzchnia tłuczniowa będzie naprawiana w ramach bieżącego utrzymania dróg tzn. będzie wyrównywana mechanicznie a wyboje i dziury będą zasypywane kruszywem. Aby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu na tej ulicy i zmobilizować kierowców do przestrzegania obowiązujących przepisów zwrócę się do Policji z prośbą o częste kontrole drogowe.
1 2 3 4 5
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg