Gmina Siechnice

Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Zapytaj Burmistrza Siechnic Milana Ušáka
04 / 06 / 2018 Concept INTERMEDIA

Odpowiedzi na pytania z lat 2011-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Korzystając z tego formularza:
- tj. wysyłając swoje dane i informacje oświadcza Pan/Pani, że zgadza się na przetwarzanie danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu przez Urząd Miejski w Siechnicach (ul. Jana Pawłą II 12, 55-011 Siechnice),
- oświadcza Pan/Pani, że znana jest Pani/Panu treść klauzuli informacyjnej Administratora Danych Osobowych.

 

 

 

 

W celu sprawdzenia czy odpowiedź na Państwa pytanie została już udzielona, prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki odpowiedzi zamieszczonej poniżej poprzez wpisanie swojego imienia, nazwiska lub fragmentu pytania.


Pytania posegregowane według daty odpowiedzi (a nie po dacie zadania pytania, jak w module poniżej) znajdują się tutaj...

 

Informuję uprzejmie, że jestem również do Państwa dyspozycji w każdą środę w siedzibie Urzędu Miejskiego (ul.Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice) w godzinach od 15.30 do 17.00.


Burmistrz Siechnic

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytania i odpowiedzi (308)
Zadaj pytanie
Podpis autora pytania (widoczny dla internautów).
Adres email do kontaktu z autorem (nie będzie widoczny dla internautów).
Treść pytania.
Lista komentarzy
03 / 08 / 2018 AM
Witam, Bardzo proszę o informację odnośnie leżaków, które zostały wystawione przed budynek urzędu. Czy istnieje możliwość ustawienia jej części również za urzędem ,gdzie jest cień. Pani na portierni udzieliła mi informacji, iż nie ma takiej możliwości i wszystkie leżaki muszą być ustawione przed urzędem na pełnym słońcu. Niestety temp.obecnie sięgają 40st w słońcu nikt nie jest w stanie wysiedzieć w tym miejscu na tych leżakach. Chodzi mi tu zwłaszcza o dzieci, które szukają miejsca do siedzenia w cieniu za urzędem.
08 / 08 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
Szanowna Pani, pragnę poinformować, że zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, leżaki wystawiane będą zarówno z przodu jak i z tyłu budynku ratusza.
25 / 07 / 2018 Paweł Woźny
Szanowny Panie Burmistrzu! Piszę w dobrze znanej Panu sprawie - chodzi o ul. Polną w Iwinach. Wiem, że obiecał Pan do końca roku część ul. Polnej wyłożyć płytami betonowymi. Jeśli jednak prace nie rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych dni, to konieczne jest natychmiastowe wyrównanie nawierzchni. Stan ,,drogi'' jest tragiczny. Nie sposób przejechać bez wpadnięcia w kilkadziesiąt dziur. A to co dzieje się po opadach to dramat. Proszę o pilne załatwienie sprawy: bezzwłoczne rozpoczęcie układania płyt betonowych albo wyrównanie nawierzchni w taki sposób, aby do czasu obiecanego remontu było można bezpiecznie jeździć ul. Polną. Z poważaniem, Paweł Woźny
08 / 08 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na e-maila z dnia 25 lipca 2018 r. w sprawie stanu technicznego drogi gminnej ul. Polnej w miejscowości Iwiny uprzejmie informuję, że wykonanie naprawy nawierzchni w ramach bieżącego utrzymania dróg w zakresie likwidacji wyboi, ubytków materiałem kamiennym o frakcji 4/31,5 mm, wykonaniem profilacji z nadaniem spadków podłużnych i poprzecznych zostało zlecone do realizacji z terminem do 31.07.2018 r. Ponadto informuję, że wykonanie nawierzchni tymczasowej z drogowych płyt żelbetonowych jest planowane do 30.09.2018 r. na odcinku od ulicy Miodowej do ulicy Wiosennej. Za niedogodności związane ze stanem nawierzchni przepraszam.
22 / 07 / 2018 Karolina
Witam serdecznie, czy bedą zasypane dziury w najbliższym czasie na ulicy Polnej w Iwinach? Wiem, że planowane jest ułożenie płyt betonowych, ale to dopiero za parę miesięcy, natomiast w tej chwili przejazd samochodem z niskim zawieszeniem jest już praktycznie niemożliwy. Nie każdy posiada samochody terenowe, natomiast jadąc zwykłym samochodem co jakiś czas trze się o podłoże. Dziury są już takie głębokie i jest ich tak dużo, że nie ma możliwości ich wyminięcia. Proszę przejechać się ulicą Polna, bo chyba nie zdaje sobie Pan sprawy jak ulica Polna wygląda. Pozdrawiam
08 / 08 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na e-maila z dnia 22 lipca 2018 r. w sprawie stanu technicznego drogi gminnej ul. Polnej w miejscowości Iwiny uprzejmie informuję, że wykonanie naprawy nawierzchni w ramach bieżącego utrzymania dróg w zakresie likwidacji wyboi, ubytków materiałem kamiennym o frakcji 4/31,5 mm, wykonaniem profilacji z nadaniem spadków podłużnych i poprzecznych zostało zlecone do realizacji z terminem do 31.07.2018 r. Ponadto informuję, że wykonanie nawierzchni tymczasowej z drogowych płyt żelbetonowych jest planowane do 30.09.2018 r. na odcinku od ulicy Miodowej do ulicy Wiosennej. Za niedogodności związane ze stanem nawierzchni przepraszam.
16 / 07 / 2018 Mateusz Jabłoński
Szanowny Panie Burmistrzu, jestem mieszkańcem domu w Iwinach, przy ul. Polnej. Zgodnie z uprzednio uzyskanymi informacjami, plan inwestycji gminy obejmował remont ww. ulicy poprzez pokrycie jej asfaltem, wydzielenie chodnika i zapewnienie oświetlenia do końca roku 2018, tymczasem jak wynika z poniższego wpisu ulica będzie tylko częściowo pokryta i to blokami betonowymi bez zapewnienia chodnika. Czy plany gruntownej przebudowy pozostają aktualne? Gdzie można znaleźć akt prawa miejscowego, z którego miałaby wynikać rzeczona inwestycja? Prosiłbym też o wskazanie jak zostały przeprowadzone konsultacje społeczne. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, z poważaniem, Mateusz Jabłoński
20 / 08 / 2018 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na Pana zapytanie z dnia 16 lipca 2018r informuję, że budowa ulicy Polnej w Iwinach planowana była do realizacji przy założeniu partycypacji dewelopera Rafin Sp. z o.o. Sp. k. W dniu 31.07.2015r. została podpisana umowa z ww. deweloperem. Pomimo niesolidnej postawy dewelopera, który ostatecznie wycofał się z partycypacji w kosztach budowy drogi Gmina Siechnice zleciła opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi ulicy Polnej w Iwinach. Dokumentacja projektowa obejmować będzie budowę jezdni o szerokości 6,0 m, jednostronnego chodnika o szerokości 2,0 m, kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz kanału teletechnicznego. Niestety opracowanie dokumentacji projektowej znacznie się opóźniło z uwagi na liczne sprzeciwy mieszkańców dotyczące wykupów działek i przebudowy istniejących ogrodzeń, niezbędnych dla wykonania drogi o parametrach zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. 1999 nr 43 poz. 430). Biorąc pod uwagę terminy administracyjne szacuję, że ostateczna decyzja zezwolenia na realizację inwestycji drogowej zostanie uzyskana w październiku bieżącego roku. Wszystkie planowane do realizacji inwestycje wymienione zostały w Budżecie Gminy na rok 2018 oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej, które dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem http://bip.siechnice.dolnyslask.pl/ w zakładce „Prawo lokalne”. Konsultacje społeczne z mieszkańcami ulicy Polnej zostały przeprowadzone na etapie zatwierdzania koncepcji projektowej w dniach 13.09.2017r. oraz 23.02.2018r. Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową na lata 2019-2020 oraz ustaleniami ze spotkania z mieszkańcami z dnia 23 lutego 2018r. możliwym terminem rozpoczęcia realizacji budowy ulicy Polnej w Iwinach w zakresie opisanym powyżej jest rok 2020. W ramach bieżącego utrzymania drogi ulicy Polnej w terminie do 30 września 2018r. zostanie ułożona tymczasowa nawierzchnia o szerokości 4,5 m z żelbetonowych płyt drogowych na odcinku od ulicy Makowej do ulicy Wiosennej.
11 / 07 / 2018 Sławomir J
Dzień dobry Panie Burmistrzu, Proszę o skoszenie trawy/chwastów przy nowym osiedlu przy ulicy Ziemskiej 12-24 w Siechnicach. Poinformowano mnie, że ten teren należy do gminy. Z góry dziękuję.
20 / 07 / 2018 Zastępca Burmistrza Lesław Kubik
W odpowiedzi na zapytanie przesłane za pomocą formularza „Zapytaj Burmistrza” w dniu 11 lipca 2018 r. w pierwszej kolejności chciałbym podziękować za zauważenie i zgłoszenie problemu. Informuję, że Wydział Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska wystąpił już do Siechnickiej Inwestycyjnej Spółki Komunalnej o wykoszenie terenów wskazanych przez Pana w wyżej wymienionym zapytaniu.
1 2 3 4 5
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg