Gmina Siechnice

Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Zapytaj Burmistrza Siechnic Milana Ušáka
17 / 02 / 2020 Concept INTERMEDIA

Burmistrz Siechnic Milan Ušák

 

 

 

 

 

Odpowiedzi na pytania z lat 2011-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Korzystając z tego formularza:
- tj. wysyłając swoje dane i informacje oświadcza Pan/Pani, że zgadza się na przetwarzanie danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu przez Urząd Miejski w Siechnicach (ul. Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice),

- oświadcza Pan/Pani, że znana jest Pani/Panu treść klauzuli informacyjnej Administratora Danych Osobowych.

 

 

 

W celu sprawdzenia czy odpowiedź na Państwa pytanie została już udzielona, prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki odpowiedzi zamieszczonej poniżej poprzez wpisanie swojego imienia, nazwiska lub fragmentu pytania.


Pytania posegregowane według daty odpowiedzi (a nie po dacie zadania pytania, jak w module poniżej) znajdują się tutaj...

 

Informuję uprzejmie, że jestem również do Państwa dyspozycji w każdą środę w siedzibie Urzędu Miejskiego (ul.Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice) w godzinach od 15.30 do 17.00.

 

 

Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejsze umówienie się telefoniczne tel. nr 71 786 09 01 lub osobiście w sekretariacie (V piętro) z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem oraz podanie tematu spotkania.

 


Burmistrz Siechnic

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytania i odpowiedzi (933)
Zadaj pytanie
Podpis autora pytania (widoczny dla internautów).
Adres email do kontaktu z autorem (nie będzie widoczny dla internautów).
Treść pytania.
Lista komentarzy
30 / 06 / 2020 Kazimierz Zienkiewicz
Chciałbym złożyć podziękowania Straży Miejskiej: Panu Radosławowi i Panu Tomaszowi za wniesiony wkład w ochronę czystości terenów wokół wsi Mokry Dwór.
06 / 07 / 2020 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
Szanowny Panie, Dziękuję i cieszę się bardzo, że strażnicy spełnili dobrze swój obowiązek i Pana oczekiwania. Podziękowania będą przekazane a dobra praca nagrodzona. Również dziękuję Panu za duże zaangażowanie i niezmienny od lat wkład w utrzymanie porządku i czystości w swojej okolicy.
30 / 06 / 2020 Bogdan Bucki
Panie Burmistrzu, pytanie może dla Pana trywialne pytanie, ale dla mnie zasadnicze, bo czy do drugiej tury wyborów Prezydenta RP są inne formularze o dopisanie do list wyborczych, niż były w pierwszej turze ? Jeżeli są te same, to po uaktualnieniu daty (było 10 maja 2020) na 12 lipiec 2020 r. złożymy te formularze w Urzędzie. pozdrawiam, Bogdan Bucki
06 / 07 / 2020 Sekretarz Gminy Barbara Kosterska
Szanowny Panie, wniosek o dopisanie się do spisu wyborców w ponownym głosowania w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na 28 czerwca 2020 r. w gminie Siechnice można pobrać z BIP http://bip.siechnice.dolnyslask.pl/dokument,iddok,12195,idmp,306,r,r , również wniosek złożony na „starym” formularzu po dopisaniu daty ponownego głosowania 12 lipca 2020 r. będzie ważny. Przypominam, że wniosek należy złożyć najpóźniej 7 lipca 2020 r. w godzinach pracy Urzędu lub przez EPUAP przed godz. 24:00. Z poważaniem
26 / 06 / 2020 Irena
Brak wody 26.06.2020 w Radwanicach ul. Skrajna. Brak powiadomienia o braku wody od godzin rannych do godz.16:00. W czasie epidemii koronawirusa przez około 8 godzin brak wody w sieci bez powiadomienia a tym samym możliwości zgromadzenia choćby minimalnego zapasu. Czy w czasie gdy się apeluje o częste mycie rąk i prawie przez cały dzień brak wody nie jest narażaniem zdrowia i życia mieszkańców. Jestem w grupie ryzyka i gdy się ode mnie wymaga odpowiedzialności a Zakład Gospodarki Komunalnej nie jest łaskawy powiadomić mnie o braku wody to nie jest to lekceważeniem i przestępstwem?
10 / 07 / 2020 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
Szanowna Pani, Przykro mi z powodu niedogodności, które miały miejsce 26.06.2020r. w związku z usuwaniem awarii przez ZGK. Poniżej treść wyjaśnienia, które uzyskałem od Zakładu Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. "Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w dniu 26.06.2020 r. wystąpiła awaria wodociągowa na jednym z przyłączy prowadzącym do nieruchomości przy ul. Broniewskiego w Radwanicach. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o wycieku wody Spółka poinformowała mieszkańców o przerwie w dostawach wody w miejscowości Radwanice - umieszczono ogłoszenie na stronie internetowej (godzina 8:13) oraz wysłano wiadomości sms do mieszkańców Radwanic, zapisanych do elektronicznego systemu powiadamiania o awariach i wyłączeniach wody (godzina 8:15)... Jednocześnie na miejsce awarii udała się brygada pracowników wodociągowych i rozpoczęła odkrywkę miejsca wycieku. Woda w miejscowości Radwanice została zakręcona około godziny 10:30, zamknięcie wody trwało do godziny 14:30. W związku z tym, że była to awaria a nie planowane działanie, nie można było przewidzieć wystąpienia takiej sytuacji i powiadomić mieszkańców wcześniej o braku wody. Zachęcamy mieszkańców do zapisywania się do elektronicznego systemu powiadamiania o awariach i wyłączeniach wody. Formularz dostępny jest na stronie internetowej www.zgksiechnice.pl, w zakładce awarie i wyłączenia."
24 / 06 / 2020 Justyna Kumor
Panie Burmistrzu, Siechnice z miesiąca na miesiąc rozrastają się z zadziwiającą prędkością. Nowa szkoła, nowa placówka zdrowia itp powstają szybciej bądź dłużej, natomiast nie ma żadnych informacji na temat wprowadzenia nowych miejsc rekreacyjnych, tj parki, skwery po drugiej stronie ul Opolskiej, czyli od strony ulic Czeremchowa/ Prawocińska. Czy przewiduje Pan powstanie tego typu miejsc ogólnodostępnych dla mieszkańców Siechnic właśnie po tej stronie miasta? Na pewno jest to niezmiernie potrzebne dla nas, a im szybciej zostaną takie miejsca zaplanowane, tym większe szanse, że Siechnice nie zostaną zabetonowane. Pozdrawiam serdecznie
13 / 07 / 2020 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
W odpowiedzi na wyżej wymienione zapytane informuję, że w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Siechnice – rejon ulic Bzowej, Kalinowej i Prawocińskiej, gmina Siechnice (uchwalonym uchwałą nr L/316/2013 Rady Miejskiej w Siechnicach z dnia 17 października 2013 r., ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Wojewody Dolnośląskiego w dniu 28 października 2013 r., poz. 5484) przewidziane są tereny pod zieleń urządzoną lub nieurządzoną – przez którą należy rozumieć parki, skwery ogrody wraz z placami zabaw, wodami powierzchniowymi stojącymi lub płynącymi oraz inne podobne zagospodarowanie zielenią o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym lub estetycznym a także niezagospodarowane formy zieleni. Realizacja ustaleń w/w planu miejscowego wymaga jednak poniesienia znacznych nakładów finansowych przez Gminę Siechnice, w tym wykupu tych terenów od prywatnych właścicieli, dlatego też zaznaczam, że jest to proces długotrwały i nie jest możliwe określenie nawet przybliżonego czasu, w jakim tereny te mogłyby powstać. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego obowiązujące na terenie gminy Siechnice udostępniane są poprzez system informacji przestrzennej wroSIP (pod adresem: https://www.wrosip.pl/ ). Możliwe jest zatem zapoznanie się z w/w planem, w którym tereny pod zieleń urządzoną lub nieurządzoną oznaczone są symbolami 1ZPw-27ZPw.
24 / 06 / 2020 Dorota Barankiewicz
Dzień dobry. Chciałabym dowiedzieć się kiedy otwarta zostanie biblioteka publiczna w Groblicach. Miało to nastąpić już kilka tygodni temu, niestety wygląda na to ,że dalej nie funkcjonuje ( kilkakrotnie wykonałam próbę kontaktu telefonicznego).
13 / 07 / 2020 Burmistrz Siechnic Milan Ušák
Szanowna Pani, Uprzejmie informuję, że na podstawie informacji dostępnej na stronie internetowej Centrum Kultury w Siechnicach (http://www.kultura-siechnice.pl/biblioteka-publiczna-w-groblicach/) , cytuję: „Aktualnie Biblioteka pozostaje nieczynna. Stopniowe otwieranie placówki nastąpi po planowanym urlopie wypoczynkowym, po połowie lipca 2020 r. Przepraszamy za utrudnienia i jednocześnie zapraszamy do pozostałych Bibliotek CK – w Siechnicach, Świętej Katarzynie, Kotowicach i Żernikach Wrocławskich – można tam oddać pożyczone wcześniej książki oraz wypożyczyć nowe, na takich samych zasadach.” Mam nadzieję, że powyższa informacja Centrum Kultury będzie dla Pani wystarczająca.
1 2 3 4 5
Spis-rolny.jpg