Gmina Siechnice

zamknięcie covid 19.jpg
baner---POMOC.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup-lokalnie.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner---kwarantanna-domowa.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 164/2017 "Nowa inwestycja Siechnice"
24 / 10 / 2017

Proszę o informację, co jest budowane i przez kogo przy ul. Zacisze w Siechnicach? Ktoś kupił stara stajnię koni i jest dogłębnie remontowane. Co tu powstanie i kto dementuje? Bo żadnych tablic nie ma...

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana zgłoszenie z dnia 30 września 2017 r. wysłane drogą elektroniczną za pomocą formularza kontaktowego informuję, żezgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane, (Dz.U.2017.0.1332 z późn. zm.) pozwolenia na budowę, przebudowę obiektu budowlanego na terenie gminy Siechnice wydaje Starosta Powiatu  Wrocławskiego, (ul. Kościuszki 131, 50-440 Wrocław) jako organ administracji architektoniczno – budowlanej.

 

Zgodnie z art. 42 ww. ustawy Prawo Budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 roku w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, tablica informacyjna musi zostać wywieszona tylko na terenie takiej budowy, która, zgodnie z prawem budowlanym, wymagała uzyskania przez inwestora pozwolenia na budowę. W przypadku wydania pozwolenia na budowę dla wskazanej inwestycji brak tablicy informacyjnej na placu budowy można zgłosić do odpowiedniego organu nadzoru budowlanego, t.j. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Powiecie Wrocławskim, do którego należy m.in. kontrola przestrzegania przepisów prawa budowlanego.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif