Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 155/2017 'Dot. ul.Polnej w Iwinach i tego co obecnie wyprawiają tam "Koparkowi"
05 / 10 / 2017

Panie Burmistrzu, poprosze o informację,  w jakim celu i przez jaką firmę prowadzone są wykopy na ul. Polnej w Iwinach. Ekipa która  pracuje na polnej , ryje dziury które  po zasypaniu, sa wiekszymi dziurami, niedośc że nie dawało sie jeździć po ulicy Polnej, to obecnie  stan jest  tragicznie gorszy. Czy ul. Polna doczeka się "europejskiego" standardu" takiego stanu na którego obywatel płacący podatki w gminie ,  kraju i n mieście zasługuje?

Mało tego że wyryta jest ulica Polna, ale wszelkie dojazdy do posesji też. Jestem mieszkanka ul. Jaśminowej- PRYWATNA DROGA. Zostaal zniszczona przez X firme , pytanie więc, kto naprawi zniszczona nawieszchnię na wjeździe,  kto posprząta usypany tam syf? Kto nadzoruje te prace????

Poprosze o informacje zwrotne.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na e-maila z dnia 1 września 2017 r. w sprawie stanu technicznego nawierzchni drogi gminnej ul. Polna w miejscowości Iwiny uprzejmie dziękuję Pani za zainteresowanie się stanem w/w drogi i przekazaniu informacji do tutejszego urzędu.

Nadmieniam iż pracownicy Wydziału Komunalnego w miesiącu marcu b.r. zobligowali firmę Deweloper „Rafin”, która prowadzi roboty budowlane (budowa osiedla) w ciągu ul. Polnej i ul. Chabrowej do wykonania:

1) Nawierzchni tymczasowej z płyt drogowych żelbetonowych o szerokości 4,5 m  na długości działek Inwestora w ciągu ul. Polnej i Chabrowej.

2) Poszerzenia tymczasowej nawierzchni ulic o których mowa wyżej na łuku skrzyżowania.

3) Nawierzchni tymczasowej z płyt drogowych żelbetonowych zjazdu z placu budowy na drogi gminne z koniecznymi poszerzeniami umożliwiającymi skręt pojazdów.

Dostawy materiałów na budowę mają odbywać się pojazdami o masie rzeczywistej 25 ton.

Termin realizacji powyższych zaleceń został przesunięty na prośbę Inwestora do końca października b.r.

Na dzień dzisiejszy na ulicy Polnej prowadzone są roboty wodociągowe polegające na wykonaniu sieci głównej i przyłączy do poszczególnych posesji. Wykonawca przedmiotowych robót codziennie zostaje zobligowany do czyszczenia nawierzchni ul. Polnej oraz uzupełniania  wykopów materiałem kamiennym o różnych frakcjach (wytyczne zostały zapisane w decyzjach na wykonywane roboty).

Przeprowadzane kontrole potwierdzają realizację poszczególnych zaleceń wydanych przez pracownika Urzędu Miejskiego.

Opisana przez Panią  sytuacja została przekazana Wykonawcy w celu szybkiej interwencji polegającej na naprawie zjazdu z kostki oraz posprzątaniu ulicy Jaśminowej najpóźniej do dnia 09.09.2017 r.

Ponadto informuje, że Gmina Siechnice nie wydała zezwolenia na rozkop dróg prywatnych.

Ulica Polna planowana jest do realizacji na rok 2018 po wykonaniu i zatwierdzeniu projektu budowlanego. Zakres robót będzie obejmował pełny przekrój uliczny tj. budowa kanalizacji deszczowej, oświetlenia, chodnika jednostronnego i jezdni o szerokości 6m.

Za niedogodności związane ze stanem nawierzchni drogi gminnej ul. Polnej przepraszam.

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg