Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 154/2017 "Kanalizacja Biestrzyków"
02 / 10 / 2017

Panie Burmistrzu

Mieszkam przy ul.Brzozowej w Biestrzykowie. Chciałam zapytać kiedy i czy wogóle w najblizszym czasie możemy spodziewać się skanalizowania miejscowości Biestrzyków. Jesteśmy na końcu Biestrzykowa jakby przyklejeni do gminy Żórawina i dosżły nas słuchy, że podłączenie miałoby być od strony tej gminy oczywiście w ramach porozumienia między gminami.Nie wiem czy to plotki czy nie, ale chciałabym tylko wiedzieć jaki jest przewidywany termin zrobienia kanalizacji w naszej miejscowości

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że Gmina Siechnice nie planuje wykonania kanalizacji sanitarnej przy ul. Brzozowej w Biestrzykowie w najbliższych latach.

Podczas rozmowy z przedstawicielem Gminy Żórawina ustalono, że została opracowana dokumentacja projektowa sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Suchy Dwór. Na dzień dzisiejszy Gmina Żórawina oczekuje na przyznanie dofinansowania na jej wykonania.

Ewentualne przyłączenie ul. Brzozowej w Biestrzykowie mogłoby nastąpić po wykonaniu kanalizacji sanitarnej przez Gminę Żórawina oraz po opracowaniu dokumentacji projektowej dla tego odcinka. Obecnie trwają rozmowy dotyczące technicznych możliwości przyłączenia     ul. Brzozowej w Biestrzykowie z przedstawicielami Gminy Żórawina.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg