Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 96/2017 "Kiedy zmiana organizacji ruchu przy szkole?''
26 / 06 / 2017

Dzień dobry,

 

W którejś odpowiedzi do pytania, napisał Pan, że przy szkole podstawowej w Siechnicach będzie zmiana organizacji ruchu, aby było bardziej bezpiecznie, miało to nastąpić w pierwszym kwartale 2017, a nadal nic się nie dzieje, auta pędzą od jarzębinowej do pkp bez zatrzymywania się, zwalniania.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na e-maila z dnia 12 czerwca 2017 r. w  sprawie zmiany organizacji ruchu w ciągu ulicy Szkolnej (obręb szkoła), uprzejmie  wyjaśniam co następuje:

W chwili obecnej jesteśmy w trakcie zatwierdzania docelowej organizacji ruchu dla miasta Siechnice u zarządzającego drogami tj. w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.

Docelowa organizacja ruchu przewiduje:

-   jedno wyniesione kolorowe przejście dla pieszych na ulicy Szkolnej  (obręb szkoła), na jezdni znaki poziome (piktogramy) i  tzw. „kocie oczka „ (ledowe),

-   zaprojektowane zostały również radarowe wyświetlacze prędkości na odcinku od ulicy Kolejowej do skrzyżowania z ulicą 1-go Maja, które mają na celu spowolnić prędkość samochodów poruszających się ulicą Szkolną, Kościelną i Jarzębionową.

Równocześnie ograniczony został ruch pojazdów mechanicznych o masie całkowitej  powyżej  3,5 ton na przedmiotowych ulicach.

Ponadto chcę nadmienić, że w bieżącym roku zostały wykonane projekty budowlane na budowę dwóch rond płaskich i przystanku wiedeńskiego:

-          pierwsze rondo na skrzyżowaniu ulic: Zacisze, Kościelna, Jarzębinowa,

-          drugie rondo na skrzyżowaniu ulic: Kościelna,  Szkolna, Świerczewskiego.

-          przystanek wiedeński w ciągu ulicy Kościelnej na wysokości ulicy Jana Pawła II.

Przystanek wiedeński jest to podniesienie jezdni do poziomu chodnika. Rozwiązanie takie  spowalnia ruch i zwiększa bezpieczeństwo pieszych.

Planowana realizacja wyniesienia docelowej organizacji ruchu na ulicy Szkolnej i wykonanie „przystanku wiedeńskiego” to II półrocze 2017 r. Realizacja budowy rond płaskich planowana jest w dwóch etapach, w zależności od posiadanych środków finansowych w następnych latach.

Nadmieniam również, że nie była udzielana odpowiedź o wyniesieniu w terenie docelowej organizacji ruchu dla ulicy Szkolnej w I kwartale 2017 r. W tym okresie był wykonywany projekt docelowej organizacji ruchu dla miasta Siechnice i były przeprowadzane konsultacje uwzględniające prośby mieszkańców.

W I kwartale bieżącego roku była wyniesiona docelowa organizacja ruchu dla ulic: Piłsudskiego, Jana Pawła II, Gimnazjalnej, Henryka III po zakończeniu  realizacji  remontu w/w ulic w standardzie pełnego przekroju  ulicznego. 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg