Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 72/2017 "Zgłaszanie budynku gospodarczego oraz otwarcie działalności gospodarczej"
21 / 06 / 2017

Szanowny Panie Burmistrzu 

 

Zwracam się do Pana z zapytaniem czy mógłbym zgłosić wolnostojący budynek gospodarczy o powierzchni do 25m2 nie bedąc właścicielem nieruchomosci na której mam zamiar go zbudować ale posiadając pisemne upoważnienie od właściciela działki? W przyszłości chciałbym też zaadaptować ten budynek wraz z niewielkim obszarem do okoła na jednoosobową działalność gospodarczą, która na moją niekorzyść może być uciążliwa dla sąsiadów i tutaj pojawia się kolejne pytanie.

Wyżej wymieniona działalność obejmowała by usługi w zakresie obróbki metali 

tj. cięcie termiczne oraz meczniczne, obróbkę strumieniowo ścierną (piaskowanie,szkiełkowanie), spawanie oraz malowanie proszkowe 

Czy istnieje możliwość uzyskania pozwolenia na prowadzenie takiej działalości na niewielką skalę na terenie gminy w poblirzu zabudowy mieszkalnej? 

Oczywiste jest że dołożę wszelkich starań aby ta działalność nikomu nie przeszkadała oraz była neutralna dla środowiska przez zastosowanie odpowiednich odciągów oraz filtrów i zminimalizowanie hałasu 

 

Na konieć prosił bym o informacje jaki organ w gminie moze wystosować kartę informacyjną prowadzonej działalości.

 

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM Siechnice dotyczącego wniosku z dnia 13.05.2017 r., w sprawie udzielenia informacji dotyczącej budowy budynku gospodarczego informuję, że

wniosek o pozwolenie na budowę lub zgłoszenie budowy budynku gospodarczego na działce należy złożyć w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Burmistrz Siechnic nie posiada kompetencji w zakresie wydawania opinii i zaświadczeń o zgodności zamierzenia budowlanego z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie z art. 80 i 81 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. Nr 89, poz. 414, ze zmianami), Prawo Budowlane, właściwym organem administracji architektoniczno - budowlanej badającym zgodność planowanego zamierzenia budowlanego z ustaleniami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszaru gminy Siechnice jest Starosta Powiatu  Wrocławskiego, (ul. Kościuszki 131, 50-440 Wrocław).

Jednocześnie informuję, że udzielenie informacji dotyczącej zmiany sposobu użytkowania budynku gospodarczego na prowadzenie wspomnianej przez Pana działalności gospodarczej zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nie jest możliwe ponieważ nie podał Pan numeru działki jak również miejscowości, w której prowadzona ma być przez Pana działalność gospodarcza. W celu udzielenia szerszej informacji proszę o kontakt z Wydziałem Gospodarki Przestrzennej Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Siechnicach.

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-stypendia-2019.gif
baner---nagroda-burmistrza.gif