Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 69/2017 "Naprawa nawierzchni"
31 / 05 / 2017

Witam.

Panie Burmistrzu, jestem mieszkańcem  osiedla w Zębicach, które  doznało zaszczytu naprawy nawierzchni. Taki zabieg był prowadzony w roku ubiegłym i starczyło to tylko na trzy miesiące. Po tym czasie ponownie powstały dziury. Nawierzchnię posypano żwirkiem z mączką. Po kilku deszczowych dniach żwirek zniknął a na wierz wypłynęła mazista breja. W czasie upałów przejazd aut po takiej drodze powoduje powstanie potężnego kurzu, natomiast po deszczu droga zamienia się w mazistą przyklejającą się do obuwia i opon breję. Innym problemem jest to, że do "naprawy" wyznaczona jest tylko ul. Św. Marka.  Pragnę przypomnieć Panu Burmistrzowi, że na osiedlu są także inne ulice, których naprawa nawierzchni została pominięta już w roku ubiegłym. Po rozmowie z operatorem wyrówniarki dowiedziałem się, że ponownie będzie naprawiona tylko ul. Św. Marka.

Proszę Pana Burmistrza o przyglądnięcie się powyższej sprawie.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

                    W odpowiedzi na pismo przesłane drogą elektroniczną w dniu 6 maja 2017r uprzejmie informuje, że poprawa stanu  nawierzchni na drodze gminnej w bieżącym roku została wykonana tylko na ul. Św. Marka poprzez profilację. Ograniczony zakres wykonania napraw nawierzchni dróg w miejscowości Zębice związany był z wygaśnięciem umowy.

                  Nadmieniam, że została podpisana nowa umowa na wykonywanie napraw dróg gminnych tj. dróg o nawierzchniach gruntowych i nawierzchniach  tłuczniowych.

       Ulica  Św. Marka, ulica Osiedlowa i pozostałe ulice o nawierzchni tłuczniowej w miejscowości Zębice  będą utrzymywane w ramach bieżącego utrzymania dróg tj. będą wykonywane naprawy  nawierzchni  poprzez likwidację wykruszeń, wyboi, dziur materiałem kamiennym o frakcji 4/31,5 mm, wykonana  zostanie profilacja nawierzchni z nadaniem spadku poprzecznego daszkowego 3%, który umożliwi spływ wody na pobocze, co  nie będzie  doprowadzało do szybkiej degradacji  istniejącej nawierzchni.

                   Przewidywany termin wykonania napraw nawierzchni dróg to druga dekada czerwca bieżącego roku.

                   Za niedogodności związane ze stanem nawierzchni przepraszamy.

             

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg