Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 59/2017 "Budowa tluczniowej sciezki pieszo-rowerowej w Groblicach"
18 / 05 / 2017

Witam serdecznie, Wsrod inwestycji zaplanowanych do realizacji w 2017 r.  zaplanowana jest m.in. budowa tluczniowej sciezki pieszo-rowerowej w Groblicach na odcinku osiedle Jarzebinowe-Siechnice. Czy znany juz jest harmonogram prac? Czy gotowy juz jest projekt i czy znany jest wykonawca? Bardzo prosze o informacje.Prosze rowniez wskazac osobe odpowiedzialna za realizacje tego tematu, z ktora dalej moglabym sie juz kontktowac.   Pozdrawiam Ewelina Szczepanska Osiedle Jarzebinowe w Groblicach.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że nazwa inwestycji brzmi „Budowa tłuczniowej ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Groblice os. Jarzębinowe – Groblice”, Zmiana opisu inwestycji została zawarta w uchwale nr XXXVII/274/17 Rady Miejskiej w Siechnicach z dnia 20 kwietnia 2017 r. zmieniająca Uchwałę Budżetową Gminy Siechnice.

Obecnie Gmina Siechnice wystąpiła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem na zawarcie porozumienia w sprawie wykonania w pasie drogi krajowej DK94 robót budowlanych związanych z budową przedmiotowej ścieżki.

Warunkiem realizacji przedsięwzięcia jakim jest budowa ścieżki pieszo – rowerowej            na terenie, do którego Gmina Siechnice nie posiada prawa własności niezbędnym                           jest podpisanie porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, o którym mowa             w art. 19 ust. 4 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, który w  swym zapisie stanowi, że zarządzanie drogami publicznymi może być przekazywane między zarządcami               w trybie porozumienia, regulującego w szczególności wzajemne rozliczenia finansowe, zarządcy dróg mogą zawierać także porozumienia w sprawie finansowania albo dofinansowania zadań             z zakresu zarządzania drogami z budżetów jednostek samorządu terytorialnego.

Po zawarciu w/w porozumienia Gmina Siechnice przystąpi do wyłonienia Projektanta,            a następnie Wykonawcy robót budowlanych. Zadanie przewidziane jest do realizacji do końca 2017r.

 

 

Z poważaniem

Lesław Kubik

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg