Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 41/2017 "Ul. Bzowa - Radwanice - znowu..."
11 / 04 / 2017

Do długiej listy skarg, zażaleń i próśb na temat różnych dróg i ulic w różnych miejscowościach gminy, dołączam jeszcze naszą. Sprawa poruszana już niejednokrotnie. Proszę o naprawę nawierzchni ulicy Bzowej w Radwanicach, którą nie da się już poruszać! Gmina obiecała dbanie o tą drogę dopóki nie będzie ona ostatecznie pokrywa asfaltem (mam nadzieję, że doczekają tego moje wnuki).

Przypominam, że w Gminie Siechnice nie są tylko Siechnice, ale i inne miejscowości, których mieszkańcy też pracują, płacą podatki i zasługują na równe traktowanie. Mam wrażenie, że władzom Gminy zależy tylko na Siechnicach!

 

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

               W odpowiedzi na zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach w sprawie złego stanu technicznego nawierzchni tłuczniowej drogi gminnej ulicy Bzowej w miejscowości Radwanice  uprzejmie informuję, że nawierzchnia ulicy Bzowej utrzymywana jest z ramach bieżącego utrzymania dróg z zakresie  likwidacji  wyboi, ubytków, wzruszenie istniejącej nawierzchni, dioziarnienie materiałem kamiennym, zagęszczenie z zachowaniem spadków poprzecznych i podłużnych bez naruszania rzędnych  niwelety drogi.  Naprawy nawierzchni   tłuczniowych na drogach gminnych wykonywane są w ramach potrzeb przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

              W nawiązaniu do równego traktowania mieszkańców wszystkich miejscowości na terenie Gminy Siechnice informuję, iż suma wydatków związanych z naprawą i remontami dróg w 2016 roku  w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi:

             -  Radwanice   552,50 zł

             -  Siechnice     337,76 zł

 w roku 2017

             -  Radwanice   524,00 zł

             -  Siechnice      597,92 zł

w roku 2018

            -   Radwanice   261,19  zł

            -   Siechnice      299,49 zł

             Przewidywany termin wykonania naprawy to II kwartał bieżącego roku.

             Za niedogodności związane ze stanem nawierzchni przepraszam.

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg