Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 32/2017 "Spotkanie/pytanie"
31 / 03 / 2017

Szanowny Panie Burmistrzu,

Mieszkam w Siechnicach od 5 lat. Mieliśmy okazję zamienić kilka słów na dniach Siechnic w ub. roku.

Jestem uczestnikiem i osobą wspierającą charytatywną akcję stworzoną przez grupę zapaleńców o nazwie: PACZKA DLA BOHATERA. Polega ona na dobrowolnym przekazywniu darów dla kombatantó i osób starszych, które walczyły w Powstaniu Warszawskim oraz AK. Akcja każdego roku ma coraz więcej osób wspierających. Zazwyczaj paczki są organizowane na Wielkanoc oraz Boże Narodzenie. Następnie poprzez kooordynatorów są rozwożone przez ludzi w mundurach do kombatantów aby mieli żywność i inne niezbędne środki do spędzenia świąt w godny sposób.

Wrocław i okolice są jak dotąd czarną plamą na mapie jeśli chodzi o kordynatorów. Chciałbym zająć się tą inicjatywą ale do tego potrzebuję miejsca w którym na czas trwania zbiórki (zazwyczaj ludzie przesyłają dary pocztą) mógłbym przetrzymać kartony i następnie paczki przygotować. Moje mieszkanie jest małe a jedyny dodatkowy pokój będzie dla nowego członka naszej rodziny za niedługo :)

Dlatego moje pytanie jest następujące: czy Urząd Gminy w Siechnicy dysponuje może pomieszczeniem, ktore 2 razy w roku na kilka tygodni można by użyczyć na ten cel? Jest to działalność charytatywna i wolontariusze nie pobierają za nią pieniędzy ani też nie akceptują datków finansowych.

Mieszkam w bezpośrednim sąsiedztwie ratusza zaś w tam też jest poczta co bardzo by ułatwiło działanie.

Jeśli jest mi Pan w stanie pomóc to bardzo chętnie się spotkam a jeśli nie to także z przyjemnością opowiem o inicjatywie.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana wniosek informuję, że Burmistrz Siechnic wyraził zgodę na nieodpłatne uzyczenie pomieszczenia w Urzędzie Miejskim w Siechnicach na czas organizacji projektu „Paczka dla Bohatera”

Każdorazowo przed rozpoczęciem projektu proszę o bezpośredni kontakt z Sekretarzem Gminy w celu uzgodnienia szczegółów (tel. 71 786 09 04 lub e-mail: bkosterska@umsiechnice.pl)

 

Z poważaniem

Barbara Kosterska

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg