Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 12/2017 "Dofinansowanie do solarów słonecznych"
23 / 02 / 2017

 

Jestem mieszkańcem Siechnic i ostatnio dużo słyszy się o akcji SMOG, czy w związku z tym że przez nasze miasto przejeżdża sporo samochodów i mamy ciepłownię, miasto umożliwia dla właścicieli domków jednorodzinnych dopłaty do zakładania kolektorów słonecznych , lub np dopłaty do wykorzystywania bezpiecznych materiałów do palenia w piecach np. Peletu drzewnego.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W nawiązaniu do Pana pytania zadanego za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach uprzejmie informuję, iż Gmina Siechnice w styczniu br. złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 3.1C pn.  „Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej  – mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska”. W jego ramach zakłada się dofinansowanie dla wykonania instalacji fotowoltaicznych na prywatnych budynkach jednorodzinnych z dofinansowaniem w wysokości od 75 do 85 % kosztów kwalifikowanych. Koszty będą ponoszone indywidualnie przez danego właściciela  nieruchomości, dotacja będzie przekazywana na zasadzie refundacji. W okresie trwałości- przez okres 5 lat od montażu instalacji właściciel nieruchomości będzie ponosił opłatę operatorska za nadzór techniczny nad pracą instalacji zamontowanych ze środków projektu oraz za zarządzanie projektem w okresie trwałości. Spodziewana decyzja o pozyskaniu dofinansowania oraz rozpoczęcie realizacji projektu spodziewane jest w III kw. br. Bliższe informacje na temat założeń projektu: Grzegorz Salwa- Kierownik Biura ds. Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Siechnicach. Tel. 71 786 09 42, e-mail: gsalwa@umsiechnice.pl

 

Gmina Siechnice nie przewiduje dopłat do zakupu paliw palnych dla mieszkańców. Jednocześnie planuje się w II kw. br. przyjąć założenia do realizacji programu pn. ,,Realizacja założeń Planu Gospodarki Niskoemisyjnej oraz Gminnego Programu Rewitalizacji- ograniczenie niskiej emisji w budownictwie mieszkaniowym” zakładającym dofinansowanie do wymiany pieców/ kotłów węglowych na ogrzewanie bardziej przyjazne środowisku i mieszkańcom.

 

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg