Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 9/2017 "Odśnieżanie i posypywanie chodników"
05 / 04 / 2017

 

Szanowny panie,

Dlaczego w Siechnicach nie są posypane ani odśnieżone chodniki?

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W  odpowiedzi  na  Pani  zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach w  sprawie  odśnieżania i posypywania chodników w miejscowości Siechnice   uprzejmie  informuję, że utrzymanie  chodników  w okresie zimowym zgodnie z ustawą  o drogach publicznych należy do właścicieli  nieruchomości zgodnie z brzmieniem art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy:

„ Właściciele nieruchomości zobowiązani do utrzymania czystości i porządku przez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż ich nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.”

Nawiązując do w/w ustawy utrzymanie czystości na części  chodników należy do prywatnych  właścicieli nieruchomości, a pozostała część utrzymania chodników należy do zarządcy drogi.

Służby odpowiedzialne, za zimowe utrzymanie chodników  podjęły działania  zgodnie z wytycznymi zawartymi w planie zimowego utrzymania dróg  w zadaniu na utrzymanie  chodników w okresie zimowym tj. po  ustaniu  opadu śniegu.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy dołożymy wszelkich starań, aby służby utrzymaniowe reagowały znacznie szybciej  na likwidację zagrożeń związanych z opadami śniegu i niskimi temperaturami.

Za powstałe niedogodności uprzejmie przepraszam.

 

 

Z  poważaniem

Kierownik Wydziału Komunalnego

Sylwester Graczyk

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg