Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 152/2016 "Przejście dla pieszych"
19 / 01 / 2017

Chciałabym się dowiedzieć czy planowane jest utworzenie przejścia dla pieszych przy ul. Opolskiej na wysokości ul. Świętego Krzyża? Ze względu na rozbudowę Siechnic od strony Św.Katarzyny, znacznym udogodnieniem dla mieszkańców byłoby takie przejście. Odległość od świateł na wiadukcie Św.Katarzyny/Kolejowa a światłami na wysokości ul. Świerczewskiego jest ogromna. Chciałam również zauważyć ,że w Radwanicach jest o wiele więcej przejść dla pieszych niż u  Nas w Siechnicach

 

Odpowiedź na pytanie:

 

 

                 W odpowiedzi na Pana  zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach informuję, że w docelowej organizacji ruchu dla miasta Siechnice w zakresie oznakowania pionowego i poziomego nie zostało uwzględnione i zaprojektowane przedmiotowe przejście. Przeprtowadzona została też rozmowa z Kierownikiem Obwodu Drogowego w P:olwicy z GDDKiA Oddział w Oleśnicy, który przekazał, że GDDKiA nie planuje przejścia dla pieszych w przedmiotowym miejscu.

W roku 2017 Wydział Inwestycyjny planuje przebudowę skrzyżowania ul/ Św. Krzyża z ul. Opolską DK 94, w której to przebudowie nie zostało ujęte i zaprojektowanie przejście dla pieszych.

Analizując zgłoszony przez Panią problem przejścia przez ul. Opolską i ul. Świętego Krzyża podejmiemy działania zmierzające do określenia zasadności wykonania przedmiotowego przejścia poprzez obserwację tego odcinka drogi gminnej i drogi DK 94. Wyniki tych obserwacji posłużą do podjęcia właściwej decyzji w/w sprawie.

 

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg