Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 150/2016 "Żerniki Wrocławskie, ul.Wiosenna i Letnia"
10 / 01 / 2017

Szanowny Panie Burmistrzu,

chciałam zapytac czy są planowane jakiekolwiek prace związane z polepszeniem jakości dróg ul. Wiosennej i Letniej w Żernikach Wr. oraz ich oświetlenie? Obecnie wjazd w ulicę Wiosenną od strony ul. Kolejowej ma na odcinku kilkudziesiąciu metrów dziesiątki, jak nie setki dziur niemożliwych do ominięcia, dalej dziur jest trochę mniej ale są większe i głębsze, uniemożliwia to wielu mieszkańcom przyzwoity (nie licząc na komfortowy) dojazd do swoich posesji a także dojście do szkoły dzieciom mieszkającym nie tylko na tych ulicach, ale również w głębi tej części miejscowości - ul. Wiosenna  jest drogą zbiorczą dla wielu ulic i stanowi główną trasę do szkoły. Ulica Letnia natomiast, zarówno od strony ulicy Wiosennej jak i Brzozowej - czyli na obu wjazdach - ograniczona jest wielkimi dziurami, o tej porze roku często na całą szerokość ulicy - uniemożliwia to piesze wejście w ulicę. Ponadto na ulicy Letniej nie ma żadnego oświetlenia, jest tu odcinek częściowo niezabudowany lub z zabudową zwróconą w kierunku ulic sąsiednich, w związku z tym nie ma nawet pośredniego oświetlenia ze strony zabudowy. O tej porze roku, gdy o 17 robi sie ciemno i dodatkowo przy obecnym stanie drogi (dziura na dziurze) uniemozliwia to całkowicie pieszą komunikację.

Czy jest szansa na podjęcie przez gminę działań mających na celu poprawę obecnej sytuacji?

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że roboty budowlane związane z budową ul. Wiosennej w Żernikach Wrocławskich rozpoczną się w 2017r. Oprócz budowy drogi wykonane zostanie również oświetlenie drogowe oraz kanalizacja deszczowa i kanały teletechniczne.

Zdanie inwestycje pn.: „Budowa ul. Letniej w Żernikach Wrocławskich” nie zostało ujęte    w planie budżetu Gminy Siechnice na 2017r.

W miejscowości Żerniki Wrocławskie jest wiele ulic, które podobnie jak ul. Letnia, posiada nawierzchnię nieutwardzoną tłuczniową. W miarę posiadanych środków, w ramach bieżącego utrzymania dróg w celu poprawienia bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w 2017r. prowadzone będą naprawy polegające na zniwelowaniu ubytków i zaniżeń istniejącej nawierzchni.

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg