Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 148/2016 "Organizacja Sylwestra"
10 / 01 / 2017

Drogi Panie Burmistrzu. W Siechnicach zorganizowany jest Sylwester. Fajnie że gmina dba o mieszkańców i zapewnia tego rodzaju atrakcje, ale Naprawdę uważacie Państwo że robienie sylwestrowych  koncertów pomiędzy blokami mieszkalnymi jest dobrym pomysłem? mieszka tu pełno ludzi z małymi dziećmi i ludzi starszych. po zwykłym koncercie, długo jak się on skończy przesiaduje tu banda pijanych, drących się i klnących ludzi a od rana służby sprzątające tłuką się ławkami, również siarczyście przy tym klnąć. Sylwester będzie jeszcze dłuższy i gorszy. Przenosząc się tutaj  liczyliśmy na spokój a teraz nie mamy się gdzie podziać na sylwestra tak by nasze 3miesieczne dziecko mogło w miarę spokojnie spać bo będzie tak dudnić że w domu nie da się nawet rozmawiać, nie mówiąc już o spaniu. Jest dużo przestrzeni z dala od mieszkań, np park, teren przy gimnazjum czy parking przy nowym stadionie. Naprawdę nie jest to miłe gdy pod samym balkonem rozstawiana jest scena że światłami i głośnikami a człowiek stara się uśpić małe dziecko. Powinniście zwracać uwagę na takie rzeczy i na do ro każdego mieszkańca. Bardzo proszę o przemyślenie tej lokalizacji. Pozdrawiam

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W nawiązaniu do Pani wiadomości z dnia 1 grudnia 2016 r. dotyczącej organizacji plenerowej imprezy Sylwestrowej na rynku w Siechnicach przy Urzędzie Miejskim, uprzejmie informuję, że uroczystości i imprezy organizowane są w tym miejscu tylko kilka razy w roku. Z tego względu liczę na tolerancję w tej sprawie. Podobnie jak w przypadku Wrocławia, wszystkie większe przedsięwzięcia organizowane dla mieszkańców odbywają się w sercu miasta - rynku. Wraz z Centrum Kultury kilka razy w roku urozmaicamy ofertę takich wydarzeń, aby zapewnić mieszkańcom i przyjezdnym miło spędzony czas, poprzez wspólne uczestnictwo w imprezach rozrywkowych, kulturalnych lub w uroczystościach państwowych.

 

Pani niezadowolenie jest dla mnie zrozumiałe, jednak ta część Siechnic będzie ze wielu względów (m.in. na rozwijającą się ofertę inwestorów prywatnych - lokale gastronomiczne i usługowe, czy inwestycje gminne - budowa Gminnego Ośrodka Zdrowia, Centrum Kultury) będzie narażona na coraz większe natężenie takich zjawisk jak hałas i zwiększony ruch aut i osób.

Zrozumiałe jest jednak to, że jeśli ktoś z mieszkańców okolic rynku po zakończeniu imprezy plenerowej odczuwa dyskomfort związany z głośnym zachowaniem osób prywatnych lub pracowników firm zatrudnionych przez organizatorów imprezy plenerowej, wtedy można poprosić o interwencję policję albo straż miejską.

Jednocześnie informuję, że w przypadku imprezy Sylwestrowej, ze względu na jej status (tj. imprezy masowej) do jej ochrony zatrudnionych jest kilkudziesięciu pracowników ochrony oraz skierowani zostali funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej, co z pewnością zminimalizowało negatywne zjawiska.

 

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg