Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 146/2016 "Zainteresowanie się Siechnicami bliżej Św.Katarzyny"
10 / 01 / 2017

pyt:1 moje zapytanie to czy jest możliwosc zainteresowania sie siechnicami w kierunku  Świetej  Katarzyny przypatrując się co jest realizowane  w  naszym mieście  to wszystkie inwestycje są prowadzone  tylko w części gdzie wybudowny został nowy ratusz , a po stronie blizej Świętej Katarzyny wyglada to tak jakby wszyscy z magistratu zapomnieli że siechnice są też po drugiej stronie  ul. opolskiej w kierunku Świętej Katarzyny

pyt:2 czy można udrożnić spokojny przejazd ulicą  Graniczną pozostawione samochody utrudniają przejazd na tak zwaną mijanke

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach w zakresie pytania 1 informuję, że:

W planie budżetu Gminy Siechnice na 2017r. została ujęta realizacja dokumentacji projektowej dla zadania pt. „Budowa ul. Św. Krzyża i ul. Ziemskiej w Siechnicach oraz budowa ul. Łąkowej w Świętej Katarzynie” w ramach, której zostanie zaprojektowana droga Św. Krzyża, Ziemska i Łąkowa wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, jak również oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa. Zostanie również zlecony projekt włączenia ul. Świętego Krzyża do ul. Opolskiej.

Natomiast w ramach bieżącego utrzymania dróg w celu poprawienia bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w 2017r. prowadzone będą naprawy polegające na zniwelowaniu ubytków i zaniżeń istniejącej nawierzchni.

W odpowiedzi na zapytanie dotyczące przejazdu ul.Graniczną w Siechnicach informuję, że jesteśmy na etapie projektowania docelowej organizacji ruchu dla miasta Siechnice w zakresie oznakowania poziomego i pionowego, który to projekt będzie uwzględniał przedmiotowa ulicę. Ulica Graniczna projektowana jest jako droga jednokierunkowa do ul. Włościańskiej. Ruch samochodowy odbywać sie bedzie ul. Graniczną poprzez ul. Mieszczańską i Włościańską do ulicy Ziemskiej, a nastepnie ul. Ziemską do ul. Głównej.

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg