Gmina Siechnice

baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup-lokalnie.jpg
baner---praca-ZOZ.jpg
baner---kwarantanna-domowa.jpg
logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 145/2016 "Co z zapomnianą częścią Siechnic tj. ul. Mieszczańska, Włościańska??''
29 / 12 / 2016

Chciałem zapytać czy jest planowane coś dla zapomnianej części Siechnicy (od strony św. Katarzyny??) W centrum wciąż są zmiany, (ostatnio 2 nowe place zabaw), na siłe są wydawane pieniądze z dotacji a w części w której zamieszkuję nic się nie dzieje... tylko wieczny plac budowy na którym deweloperzy zarabiają miliony zł !!!!

nie mamy najmniejszego terenu zielonego, nie wspomne o jakimkolwiek placu zabaw... matki z dziećmi nie mają gdzie iść na spacer, a dzieci bawią się na ulicach !!!!  Prosze spróbować z wózkeim przejść na drugą stronę Siechnic, przez wiadukt.... Każdy taki spacer to strach o dziecko, nie wspomnę o krawężnikach po których matki muszą się wspinać z wózkami !!! jest 21 wiek a tutaj jest taki  dramat. Są mieszkanki , które z dziećmi nie wychądzą dalej niż poza osiedle bo się po prostu boją. (chociaż u nas nowa inawestycja Atomu i też cieżarówka goni ciężarówkę !! więc po osiedlu też strach spacerować)

Prosże również pamiętać, że też jesteśmy mieszkańcami tej gminy, chodzimy na wybory i również jest Pan Naszym Burmistrzem w którym pokładamy nadzięję na lepszą najbliższą przyszłość...

proszę o odpowiedź co może Pan zrobić w Naszej sprawie.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że:

1)     Gmina Siechnice prowadzi od 2015r. korespondencję z Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza ul. Opolską stanowiącą drogę krajową DK 94 w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Święta Katarzyna, Opolska i Kolejowa w Siechnicach. W związku z brakiem odpowiedzi i deklaracji wykonania chodnika przez GDDKiA na ul. Opolskiej, Gmina Siechnice podjęła działania zmierzające do wspólnej realizacji dokumentacji projektowej i budowy chodnika przy założeniu, że Gmina poniesie koszty w granicach pasa drogowego należącego do Gminy, a GDDKiA we Wrocławiu w zakresie pasa drogowego drogi krajowej. Burmistrz Siechnic spotkał się z Panią Dyrektor Wrocławskiego Oddziału GDDKiA. Podczas spotkania strony zadeklarowały podpisanie listu intencyjnego w sprawie wspólnej budowy chodnika przy drodze krajowej DK94 skomunikowanego z drogą gminną ul. Kolejową w Siechnicach.

2)     W miejscowości Siechnice wiele ulic posiada nawierzchnię nieutwardzoną tłuczniową oraz gruntową i takie w pierwszej kolejności, w miarę posiadanych środków sukcesywnie są przebudowywane. W planie budżetu Gminy Siechnice na 2017r. zostało ujęte zadanie pt. „Budowa ul. Św. Krzyża i ul. Ziemskiej w Siechnicach oraz budowa ul. Łąkowej w Świętej Katarzynie” w ramach realizacji, którego zostanie wykonane włączenie ul. Świętego Krzyża do ul. Opolskiej, drogi Św. Krzyża, Ziemska i Łąkowa wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, jak również oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa.

W ramach bieżącego utrzymania dróg w celu poprawienia bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w 2017r. prowadzone będą naprawy polegające na zniwelowaniu ubytków i zaniżeń istniejącej nawierzchni.

Dwa nowe place zabaw, o których Pan wspomina zostały wybudowane ramach konkursu Podwórko Nivea”, które w oparciu o głosy mieszkańców wygrały dwie lokalizacje w Siechnicach. Nagrodą w konkursie było wybudowanie przez wykonawcę wskazanego przez NIVEA Polska Sp. z o.o. w zwycięskiej lokalizacji placu zabaw, według projektu przygotowanego przez NIVEA Polska Sp. z o.o. W bieżącym roku w wyniku przedmiotowej akcji, wybudowano 40 Podwórek NIVEA na terenie całego kraju.

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif