Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 143/2016 "Uwagi ws wykonywania obowiązków przez pracowników urzędu"
21 / 12 / 2016

Szanowny Panie Burmistrzu,

nie podoba mi się nieprofesjonalne podejście Pana Pracowników do swoich obowiązków. Tata, zmuszony zmienić plan dnia, pojawił się punktualnie na spotkaniu z Zastępcą  Burmistrza Siechnic w dniu 17.11.2016r., wcześniej ustalonym z Sekretariatem na godzinę 14:30. Jednak Pracownik Urzędu odbywał służbową podróż do Legnicy, o czym Tata nie został w żaden sposób (mailowy lub telefoniczny) poinformowany, co w dzisiejszych czasach wydaje się nie do przyjęcia. Przenosząc kwestię na uczelniane realia – osoba umówiona na spotkanie z Dziekanem, a odesłana do Kierownika Zakładu nie będzie usatysfakcjonowania, a takie potraktowanie nie będzie w porządku.

Ponadto,wiadomość otrzymana z Sekretariatu jest sprzeczna z zasadami dobrego zachowania, zwroty jak „dzień dobry czy pozdrawiam” w kontakcie formalnym są dla mnie nie do przyjęcia („Dzień Dobry. W nawiązaniu do Pana pisma z dnia 13.10.2016r. […]”.)

Proszę zwrócić uwagę na ten fakt.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

 W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że pracownicy  Urzędu Miejskiego w Siechnicach postępują zgodnie z przyjętymi zasadami etyczno – moralnymi i przez pryzmat tych zasad rozumieją znaczenie pełnionej roli społecznej. Posiadają również dobrą znajomość zasad etyki zawodowej urzędnika, jak również kultury administrowania oraz norm i wartości wynikających z kultury organizacyjnej.

Odnosząc się bezpośrednio do opisanej przez Panią sytuacji przepraszam, za brak na spotkaniu z Panem Andrzejem Iwanickim Zastępcy Burmistrza, któremu pilne i nagłe obowiązki służbowe uniemożliwiły uczestniczenie w spotkaniu. Z posiadanej przeze mnie wiedzy pracownicy, z którymi spotkał się Pan Andrzej Iwanicki na samym początku spotkania oraz w jego trakcie przeprosili za nieobecność Zastępcy Burmistrza oraz wyrazili chęć satysfakcjonującego dla Pana Andrzeja Iwanickiego rozwiązania problemu zajęcia działki nr 217/18 pod planowaną przebudowę ul. Wiosennej. Podczas rozmowy pracownicy Urzędu Miejskiego w Siechnicach nie uchybili zasadom etyczno – moralnym, co potwierdził sam Pan Andrzej Iwanicki podczas jego zakończenia, odnosząc się do uprzejmości i miłego zachowania rozmawiających z nim urzędników.

Jak informowałem w piśmie z dnia 29.11.2016r. w ślad za przekazanymi mi ustaleniami ze spotkania Pana Andrzeja Iwanickiego z pracownikami Urzędu Miejskiego w Siechnicach, zwróciłem się do Biura Projektowego realizującego na zlecenie Gminy Siechnice projekt rozbudowy ul. Wiosennej w Żernikach Wrocławskich o zmianę projektu zagospodarowania ul. Wiosennej na długości działki nr 217/18, tak aby projekt nie naruszał własności Pana Andrzeja Iwanickiego. Co za tym idzie można stwierdzić, że spotkanie Pana Andrzeja Iwanickiego z pracownikami Urzędu Miejskiego w Siechnicach przyniosło satysfakcjonujące rozwiązanie tj. odstąpiono od zajęcia działki nr 217/18 pod planowaną przebudowę ul. Wiosennej. 

 

W mojej ocenie zwrot w korespondencji email cyt.: „Dzień Dobry czy pozdrawiam” nie uchybił przyjętym zasadom etyczno – moralnym i z ubolewaniem przyjmuję Pani stwierdzenie, że jest sprzeczny z zasadami dobrego wychowania.

 

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif