Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 141/2016 "Kolej aglomeracyjna"
15 / 12 / 2016

Witam,

Moje pytanie dotyczy rozwoju kolei aglomeracyjnej.

Czy nie warto byłoby rozważyć planów realizacji połączeń kolejowych z  Siechnic do stacji np. Wrocław Nadodrze (przez Wrocław Mikołajów) lub jeszcze dalej np.  do stacji Wrocław Sołtysowice (bezpośrednie połączenie kolejowe z Siechnic do w/w stacji w celu zmniejszenia liczby przesiadek w komunikacji wrocławskiej). Być może takie rozwiązanie pasowałoby wielu mieszkańcom gminy (a nawet mieszkańcom Wrocławia) gdyż zapewne ich podróż nie kończy się na dworcu głównym. Wielu mieszkańców musi się przesiadać do wrocławskiej często zakorkowanej komunikacji miejskiej żeby się dostać w rejony wyżej wspomnianych stacji kolejowych.

Szybkie połączenie kolejowe rozwiąże na pewno problemy zakorkowanej ulicy Krakowskiej i Opolskiej natomiast przedłużenie połączenia poza dworzec główny skróci na pewno czas przejazdu autobusami przez zakorkowany Wrocław (jak wiadomo autobusy stoją często w korkach, natomiast tramwaje niestety są dalej powolne). Czas przejazdu pociągu ze stacji Wrocław Mikołajów do Siechnic wynosiłby ok. 20 minut zakładając, że pociąg zatrzymywałby się tylko na chwilę na stacji Wrocław Główny (ze stacji Wrocław Nadodrze ok. 27 min) czas przejazdu komunikacją miejską następnie autobusem 900 do Siechnic z okolic stacji Wrocław Mikołajów wynosi min. 50 min (w godzinach szczytu nawet 1,5godz!! albo i dłużej). Stąd moja propozycja aby połączenie kolejowe z Siechnic nie kończyło się na stacji Wrocław główny lecz dalej np. na stacji Wrocław Mikołajów, Nadodrze, Sołtysowice lub Psie Pole.

W przyszłości, w ramach budowy kolei aglomeracyjnej, można uruchomić połączenie Jelcz-Laskowice →Kotowice→ Siechnice→ Wrocław Brochów→ Wrocław Główny→ Wrocław Mikołajów→  Wrocław Nadodrze→ Wrocław Sołtysowice → Wrocław Swojczyce→  Jelcz-Laskowice → do Siechnic (jeden pociąg kursowałby w prawo a drugi w lewo jak 900L i 900P)

 W ten sposób można zachęcić kolejną grupę mieszkańców Wrocławia i okolic do przesiadania się do pociągu niż stania w zakorkowanych ulicach Swojczyc i Strachocina

Pozdrawiam serdecznie

 

Odpowiedź na pytanie:

 

  Witam, bardzo cieszy mnie zainteresowanie ze strony Mieszkańców Gminy rozwojem komunikacji kolejowej. Gminie Siechnice również zależy na stworzeniu szybkich i częstych połączeniach Siechnic z centrum Wrocławia. W związku z powyższym Gmina Siechnice, zwróciła się pismem z dnia 01.12.2016 r. do Marszałka Województwa Dolnośląskiego z zapytaniem o możliwość stworzenia takich połączeń.

W załączeniu skan pisma.

 

 

Z  poważaniem

 

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg