Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 140/2016 "Hopki przy przedszkolu i Szkole Podstawowej w Św.Katarzynie"
14 / 12 / 2016

Panie Burmistrzu

kiedy zostaną położone "hopki" przy przedszkolu i Szkole Podstawowej w Świętej Katarzynie ? Jestem rodzicem dzieci które uczęszczają do tych placówek. W dzisiejszych czasach prawie każdy rodzic odwozi swoje pociechy do szkół i przedszkoli autami. Aby wszystko odbywało się bezpiecznie przydały by sie tzw. "hopki".

Jest jeszcze jedna sprawa, a mianowicie kiedy będzie można korzystać z zatoczek przy Przedszkolu w Św. Katarzynie ? Prawie dwa tygodnie temu prace zostały skończone, a nadal te miejsca są zagrodzone co utrudnia w dużym stopniu nam rodzicom parkowanie przy tym przedszkolu.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach informuję, iż ulice Gen.H.Dąbrowskiego oraz Główna są drogami Powiatowymi i zarządza nimi Starosta. Wszelkie wnioski w sprawach organizacji ruchu oraz montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu należy kierować do zarządcy drogi. Projekt budowy przystanków autobusowych i zatok postojowych, którego koszty realizacji poniosła Gmina Siechnice nie przewidywał wykonania tzw. Spowalniaczy. Końcowy odbiór robót odbył się w dniu 6 grudnia 2016 i po dokonaniu przez wykonawcę zgłoszenia o wyniesieniu stałej organizacji ruchu zostaną odblokowane miejsca postojowe. Powinno to nastąpić przed Wigilią.

Elementy spowolnienia ruchu oraz druga zatoka autobusowa przy szkole podstawowej będą zaprojektowane razem z opracowaniem projektu rozbudowy szkoły, który został już zlecony. Wykonanie modernizacji odcinka ulicy Głownej będzie odbywać się równolegle z rozbudowa szkoły, która zakończy się w 2019 rok.

 

 

 

Z  poważaniem

 

 

Lesław Kubik

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg