Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 139/2016 "Plac zabaw w przedszkolu w Świetej Katarzynie przy ul.Dąbrowskiego 3"
14 / 12 / 2016

Do Przedszkola w Świętej Katarzynie przy ul. Dąbrowskiego 3 obecnie uczęszcza ok 200 dzieci. Proszę o informację dlaczego przedszkole nie ma placu zabaw adekwatnego dla takiej ilości dzieci. Dlaczego nowe place zabaw budowane są w Siechnicach a Przedszkole w Świętej Katarzynie musi urządzać różne akcje, festyny itp., z których wpływy będzie przeznaczać na rozbudowę placu zabaw?

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pani e-mail z dnia 21.11.2016 informuję, że w bieżącym roku wymieniono już część ogrodzenia oraz opracowany został projekt zagospodarowania placu zabaw przedszkola, którego rozbudowa zakończyła się w 2015 roku. Ponadto jeszcze w tym roku zamontowane zostaną nowe, przewidziane we wspomnianym projekcie, urządzenia zabawowe i piaskownice a wiosną przyszłego roku wykonane zostaną nawierzchnie bezpieczne – piaskowa i poliuretanowa. W sumie, z tegorocznego budżetu Gminy Siechnice, na ten cel wydatkowane zostanie około 160.000 zł.

Jednocześnie informuję, że dwa nowe place zabaw w Siechnicach zostały wybudowane i przekazane Gminie Siechnice jako nagroda w konkursie organizowanym przez firmę NIVEA. Z budżetu Gminy sfinansowana zostanie tylko budowa ogrodzeń wokół tych obiektów. Siechnice są jedyną miejscowością w Polsce, która dzięki wielkiej mobilizacji i aktywności swoich mieszkańców wygrała w głosowaniu internetowym dwa z czterdziestu placów zabaw NIVEA.

 

 

Z  poważaniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg