Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 134/2016 "Mieszkania"
13 / 12 / 2016

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy miasto posiada swoje własne mieszkania i czy można się starać.O takie mieszkanie? Sytuacja wygląda następująco: Przyjechaliśmy z narzeczoną i córka do waszej gminy z Bielska Białej. Obecnie mieszkamy w Gorlicach lecz właściciel wypowiedział nam umowę najmu bo podobno sprzedaje mieszkanie.Szukamy cały czas mieszkania na wynajem lecz niestety mieszkania albo są za drogie albo nieaktualne.Mamy czas do końca tygodnia na wyprowadzenie się i nie wiemy co mamy robić. Na dodatek narzeczona jest w ciąży co powoduje kolejny problem.Nie mamy tutaj nikogo z rodziny żeby się zatrzymać na.jakiś czas. Ja pracuje w Zębicach A narzeczona ma rentę więc finansowo stać.nas żeby opłacić miesięcznie mieszkanie do kwoty 15000 PLN.

Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana zapytanie w sprawie przydziału lokalu mieszkalnego Gmina Siechnice uprzejmie informuje, że w swoich zasobach mieszkaniowych  na dzień dzisiejszy nie posiada wolnych lokali mieszkalnych, które mogłyby zostać przydzielone. 

Każde złożone podanie o przydział lokalu mieszkalnego kierowane jest do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętej Katarzynie przy ul. Żernickiej 17 w celu dokonania wizji na miejscu i wydania opinii o rodzinie. W Pan przypadku jest to niemożliwe, gdyż  nie posiadamy adresu zamieszkania.

W wielu regionach tak i w naszej gminie występują duże potrzeby mieszkaniowe, które przekraczają ograniczone możliwości ich zaspokojenia z gminnego zasobu mieszkaniowego.   

Obecnie w Gminie Siechnice zarejestrowano 60 wniosków rodzin oczekujących na przydział lokalu mieszkalnego.

Każde miasto, powiat czy gmina uchwala wieloletnie programy gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy. Przydział  lokali mieszkalnych na terenie Gminy Siechniceodbywa się zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miejskiej  w Siechnicach w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Siechnice ( Nr XXXIX/284/10 z dnia 5 sierpnia2010 roku,  ze zmianami ).

   

 

Z  poważaniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif