Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 133/2016 "Groblice - ul.Zacisze po remoncie"
13 / 12 / 2016

Na początku w imieniu mieszkańców m.in. ul. Zacisze i Różanej w Groblicach chciałbym podziękować za remont ul. Zacisze i nawierzchnię bitumiczną. Znacznie wpłynęło to na komfort dojazdu do domów i osiedli. Mam jednak pytanie: czy wykonawca - firma Strabag - zobligował się do posprzątania terenu po sobie i wykonanych pracach? Do dziś zalegają olbrzymie hałdy wybranej z drogi ziemi czy niewykorzystanego tłucznia. Nie wspomnę o porozjeżdżanych ciężkim sprzętem poboczach. 

Przy okazji chciałbym prosić Pana Burmistrza o rzetelne i poważne podejście do problemu złego stanu ul. Pogodnej i Różanej. Wielokrotnie o to już apelowaliśmy, m.in. na spotkaniu z Panem w Groblicach. Ul. Różana to aktualnie głębokie doły i wielkie kałuże na całej szerokości. Ciężko normalnie przejechać samochodem, a co dopiero przejść pieszo, aby dostać się na dworzec PKP czy pospacerować z dzieckiem w wózku.

Takie równanie drogi, które wykonuje firma kilka razy w roku nic niedaje i nie poprawia. Pierwsze opady deszczu i ulica wygląda ponownie jak jedno wielkie bagno czy poligon wojskowy. Tak dalej i rzeczywiście koszty naprawy zawieszeń samochodów zaczną być przerzucane na Gminę.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odwiedzi na Pana zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach, uprzejmie informuję, że naprawy dróg gruntowych w obrębie miejscowości Groblice przewidziane do wykonania w bieżącym roku zostały wykonane.

Hałdy gruntu, które zalegają na działce nr 86, przylegającej do ul. Zacisze, należą do właściciela tej działki, realizującego swoje zamierzenia inwestycyjne.

W sprawie ul. Różanej podejmiemy kroki w celu zlikwidowania samowolnego podniesienia terenu przez nieznanych sprawców, powodującego powstawanie rozlewiska na całej szerokości tej ulicy. Do połowy grudnia, teren zostanie wyrównany, a woda z jezdni zostanie odprowadzona.

 

 

Z  poważaniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg