Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 130/2016 "Bzowa i Starowiejska Radwanice"
08 / 12 / 2016

Szanowny Panie Burmistrzu

czy nie mógłby Pan zarządzić cyklicznego wyrównywania drogi bzowej np. co dwa tygodnie, a jeśli byłaby równa to po prostu opuszczać termin? Jest to odwrócenie sytuacji obecnej. Ktoś ocenia drogę i zleca je wyrównywanie, gdy już jest całkiem nieprzejezdna. Tak też jest w chwili obecnej. Po wyrównywaniu wrześniowym nie został nawet ślad. 

Drugie pytanie. Czy mógłby Pan na ulicy Bzowej ograniczyć ruch samochodów ciężarowych powyżej jakiejś konkretnej ładowności? Te najcięższe rujnują i tak już dziurawą drogę, a korzystający z usług takich samochodów nic sobie z tego nie robią. Moim zdaniem powinni chociaż wyrównać nawierzchnię po sobie. Na budowę materiały można dowieźć mniejszym sprzętem - najlepiej dostawczym do 3,5t, ale w ramach kompromisu mogą być to jakieś mniejsze ciężarówki np. n2 o maksymalnej masie całkowitej do 12 ton. Ograniczenie to w szczególności powinno obejmować środkową część ul. Bzowej, gdzie zbiera się najwięcej wody w czasie opadów i tworzą się największe dziury. W okolicy zakładu napraw wózków widłowych droga jest zwykle w dobrym stanie i tam ze względu na ten zakład ograniczenia nie powinno być.

Trzecie pytanie dotyczy ulicy Starowiejskiej. Zostały zdemontowane kostki brukowe, a w ich miejsce nasypano tłucznia z jakąś glinką bez walcowania. Słyszałem, że takie metody są stosowane w Skandynawii, ale tam raz w tygodniu ta nawierzchnia jest spulchniana, a następnie walcowana do gładkiego. U nas samochody ubiły tłuczeń w formy randomowe: dziury i fale. Kiedy Starowiejska zostanie doprowadzona do porządku?

 

 

 

 Odpowiedź na pytanie:

 

                 W odpowiedzi na Pana e maila  z dnia 16 11.2016r informuję, że nawierzchnia tłuczniowa ulicy Bzowej  w  Radwanicach  została naprawiona  w dniach 25.11.2016 – 28.11.2016r. poprzez wyrównanie  i  uzupełnienie ubytków niesortem 0/31,5.  Naprawy nawierzchni   tłuczniowych na drogach gminnych wykonywane są w ramach potrzeb przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.  

Ponadto informujemy iż docelowa organizacja ruchu   dla miejscowości Radwanice jest już zatwierdzona przez organ zarządzający drogami  tj.  Starostwo Powiatowe we Wrocławiu i  przedmiotowa organizacja nie przewiduje  ograniczenia tonażu dla samochodów ciężarowych pow. 3,5 ton. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom ul. Bzowej  poddamy dłużej obserwacji w/w ulicę celem określenia   rzeczywistego natężenia ruchu samochodów ciężarowych i podejmiemy właściwą decyzję  w sprawie ograniczenia tonażu.

Termin odbioru  technicznego ulicy Starowiejskiej  nie został jeszcze ustalony, natomiast termin zakończenia robót budowlanych zgodnie z umową był wyznaczony na dzień 30.11.2016. Pobocza gruntowe zostały wykonane zgodnie z projektem na remont ul. Stawowej i ul. Starowiejskiej w miejscowości Radwanice.

 

 

Z  poważaniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg