Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 127/2016 "Ulice Iwiny c.d"
07 / 12 / 2016

Szanowny Panie Burmistrzu

na wstępie pragnę przywołać końcowy akapit z Pana odpowiedzi na nasze zapytanie dotyczące ulicy Zielonej w Iwinach :

"Ponadto informuję, że ze względu i na etap prac oraz konieczność skierowania środków budżetowych na budowę ulic w Iwinach tj ul. Miodowej, Słonecznej, Polnej i Schuberta, w latach 2017-2020 nie przewiduje się budowy docelowej nawierzchni ul.Zielonej."

O ile budowa  ulic Miodowej, Słonecznej i szczególnie tragicznej ulicy Polnej, nie budzi najmniejszych wątpliwości co do sensu i potrzeby, o tyle łożenie środków na "ulicę" Schuberta brzmi,  proszę wybaczyć,  jak żart. 

Pan wie to doskonale, ale dla Osób nie mających pojęcia gdzie przebiega ta newralgiczna arteria wyjaśniam, że jest to, droga gruntowa mająca swój początek lub koniec jak kto woli na Jagodnie czyli we Wrocławiu ( ten odcinek jest cywilizowaną ulicą ) łącząca ślepą już Kościuszki w Iwinach z tyłami Osiedla Rodzinnego i dalej z zapleczem Osiedla Cztery Pory Roku aż do ulicy Dróżniczej.  

Osiedle Rodzinne leżące w granicach naszej Gminy ma świetną utwardzoną  komunikację z ulicą Buforową i ten odcinek Schuberta jest mieszkańcom kompletnie zbyteczny a przynajmniej nie niezbędny.  Tak samo zresztą jak mieszkańcom Iwin, którzy na tym kierunku korzystają z obwodnicy.  Skąd pomysł na angażowanie wspólnych pieniędzy w celu  przywrócenie komunikacji kołowej przez słynący ze smiertelnego żniwa nie strzeżony i nie oświetlony przejazd kolejowy ? Obok biegnie estakada nad torami, która miała w swej istocie usunąć ten niebezpieczny, kolizyjny punkt. 

Może chodzi o odciążenie równoległej ulicy Buforowej,  która za chwilę idzie do remontu? Otóż niemożliwe , ponieważ teoretyczny ruch na Schuberta i tak musi połączyć się z  Buforową przez Dróżniczą lub wcześniej.  Już widzą oczyma wyobrażni,  setki nieszczęsnych kierowców pragnących  włączyć się w sznur pojazdów na Buforowej.  

Jeśli zatem jest tak,  że jedynym i to raczej wątpliwym, docelowym beneficjentem budowy ulicy Schuberta będą mieszkańcy Wrocławia to nasze pytanie brzmi dlaczego? 

Mimo wysiłków nie przychodzi nam do głowy żadne rozsądne uzasadnienie tej inwestycji. Być może jednak takowe istnieje.  Musi być jednak naprawdę mądre w świetle tego, że w obrębie Iwin, Suwereni Pana Urzędu,  przebijają się przez błoto i wilcze doły.  Bardzo prosimy o pilne wyjaśnienie powodów,  dla których to przedsięwzięcie znalazło się w budżecie. 

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że przedstawione Panu w poprzedniej korespondencji plany inwestycyjne Gminy Siechnice dot. budowy ulic w Iwinach zostały określone w oparciu                      o istniejącą i planowaną zabudowę mieszkalną jedno i wielorodzinna oraz istniejące i będące               w budowie osiedla wielorodzinne jak również w oparciu o istniejący stan techniczny nawierzchni dróg obsługujących wskazane wyżej osiedla. W pierwszej kolejności realizowane są ulice mające charakter zbiorczy i obsługujące kilkaset mieszkańców jak ul. Miodowa, Słoneczna, ul. Polna.

Podkreślenia wymaga, że zgodnie z planami związanymi z przebudową ul. Buforowej we Wrocławiu zamknięte zostaną włączenia do niej dróg gminnych, poza ul. Św. Jacka i ul. Graniczną co determinuje działania Gminy Siechnice zmierzające do wykonania łącznika ul. Św. Judy Tadeusza oraz ul. Granicznej.

Ulica Schuberta natomiast, będzie stanowić drogę dojazdową do projektowanego nowego przystanku kolejowego Iwiny – Lamowice, o którym szerzej można przeczytać w artykule zamieszczonym na stronie:

http://www.siechnice.gmina.pl/aktualnosc-2229gmina_siechnice_liderem_w_projektach.html  .

Przystanek ten będzie punktem przesiadkowym dla cały czas rosnącej liczby mieszkańców pracujących i uczących się we Wrocławiu, a mieszkających na terenie Gminy Siechnice, głównie na terenie Osiedla Rodzinnego oraz dla projektowanych obecnie nowych zespołów mieszkaniowych w zabudowie wielorodzinnej, które zgodnie z Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego będą realizowane pomiędzy ul. Schuberta, a linią kolejową. Inwestycja ta stanowi cześć projektu, do którego przystąpiła Gmina Siechnice i ma na celu w ciągu najbliższych lat zachęcić mieszkańców naszej gminy, dojeżdżających do miejsc pracy lub szkół zlokalizowanych we Wrocławiu, do korzystania w codziennych dojazdach głównie z kolei aglomeracyjnej.

 

 

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg