Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 123/2016 "ul.Polna w Iwinach"
22 / 11 / 2016

W odpowiedzi na pytanie 105/2016 zawarł Pan nieprawdziwe informacje odnośnie naprawy drogi oraz użytego materiału. Stara się Pan przenieść winę na dewelopera, jednak nie miał on nic wspólnego z zaistniałą sytuacją. Użyte kruszywo / mączka nie miało nic wspólnego z wymienioną przez Pana frakcją, ewentualnie w proporcji 50 / 50 frakcja / mączka. Jest to karygodne zaniedbanie ze strony urzędników, a próba przeniesienia odpowiedzialności na dewelopera jest dla Państwa ośmieszająca. Należy dodać również, iż sposoby naprawy tej drogi jakie stosujecie, przynoszą efekt na ok 2 tygodnie.

Informuje Pan o planie przebudowy ulicy Polnej w roku 2017. W zeszłym roku Pańscy podwładni informowali mieszkańców, iż droga zostanie przebudowana w roku 2016.

Uprzejmie proszę o uwzględnienie przy projektowaniu drogi progów spowalniających oraz chodnika - ulicą Polną poruszają się dzieci w drodze z i do szkoły, a jezdnia bez chodnika nie zapewni należytego bezpieczeństwa. Proszę wziąć pod uwagę, iż po zamknięciu dojazdu do ronda od ul. Kościuszki ulica Polna stała się najbardziej ruchliwą w Iwinach (a natężenie ruchu będzie rosło - kolejni deweloperzy rozpoczynają inwestycje przy tej ulicy). 

 

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

 

W odwiedzi na Pana maila z dnia 24 października 2016 r, uprzejmie informuję, że naprawę ul. Polnej przeprowadzono przy użyciu kruszywa o frakcji 0/31,5, o czym informowałem w odpowiedzi na pytanie, na które się Pan powołuje.

Wykonawca prac udowodnił stosowanie tego materiału przez przedstawienie stosownych dokumentów wymaganych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa budowlanego. Jeśli twierdzi Pan, że było inaczej, to ciężar udowodnienia takiego faktu spoczywa na osobie wywodzącej z tego faktu skutki prawne. Jeśli więc posiada Pan udokumentowane informacje o innym materiale, proszę je przedstawić.

Przeprowadzone rozmowy w Urzędzie nie wykazały, by ktokolwiek z pracowników udzielał informacji o zamiarze przebudowy ul. Polnej w 2016 roku. Droga ta od wiosny 2015 roku była przewidziana do realizacji na 2017 rok w ramach programu FOGR. Proszę o poinformowanie mnie kto z moich podwładnych i kiedy informował Pana o terminie realizacji drogi innym niż przyjęty w 2015 r.?

Przeprowadzona wizja lokalna bez cienia wątpliwości wykazała, że zapylenie ul. Polnej spowodowane było w dużej mierze przez niewłaściwie realizowany transport materiałów budowlanych (zapraw cementowych, gipsowych, itd.) przez realizujących prywatne przedsięwzięcia, inwestorów.

Odpowiadając na ostatnie pytanie: Rozporządzenie MTiGM w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie określa zasady projektowania dróg. Przebudowa ul. Polnej zostanie wykonana zgodnie z zasadami tam zawartymi.

 

Z  poważaniem

 

 

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg