Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 119/2016 "Ul.Kolejowa w Świetej Katarzynie a 2017 rok"
18 / 11 / 2016

Chciałbym się dowiedzieć jakie są plany inwestycyjne przewidziane w roku fiskalnym 2017r. na modernizację ul. Kolejowej w Świętej Katarzynie ( biegnącej od ul.Głównej przy dworcu PKP do jej wylotu na ul.Gen.Dabrowskiego).

Czy Gmina ma w planie (kiedy? ) odkupienie od PKP działki zlokalizowanej w  bezpośredniej okolicy dworca PKP/PKP - fatalna nawierzchnia z brakującymi fragmentami poniemieckiej kostki granitowej z wiecznie stojaca wodą opadowa, bardzo ciasne rondo dla autobusów ?

Czy Gmina ma w planie ( kiedy? ) wykonanie chodnika wzdłóż ul. Kolejowej - fizycznie odgradzając ruch aut od ruchu pieszych?

Czy Gmina ma w planie (kiedy? )faktyczna poprawę stanu nawierzchni ul.Kolejowej ( nie chodzi mi tutaj o przejechanie równiarka i ubicie walcem kurzu)?

Czy Gmina ma w planie (kiedy? ) przykrycie od góry bardzo głębokich rowów melioracyjnych biegnących wzdłóż ul.Kolejowej i ul.Prostej ?

We wspomnianej okolicy pojawia się coraz więcej aut, nowych mieszkańców a w szczególności małych dzieci. Wiele wspomnianych przeze mnie aspektów nosi znamiona wysokiego ryzyka wypadków komunikacyjnych a w rowach utonięć.

 

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

Aktualnie na zlecenie Gminy Siechnice opracowywany jest projekt koncepcyjny węzła przesiadkowego w Świętej Katarzynie. Realizacja tego zadania planowana jest na lata 2018-2019. Budowa węzła przesiadkowego łączy się z remontem budynku stacji,. Który będzie wykonany przez PKP PLK S.A. Działki drogowe zostaną przejęte przez Gminę. W tym samym okresie będzie wykonywana przebudowa ul. Kolejowej na odcinku, który obecnie ma nawierzchnię gruntową. Do końca I półrocza 2017 powinien zostać opracowany projekt przebudowy ulicy kolejowej, a w III kwartale powinna rozpocząć się przebudowa od strony ul. Gen.H.Dąbrowskiego. W ramach przebudowy ulicy nie przewiduje się likwidacji istniejących rowów melioracyjnych, o których napisał Pan w swoim zapytaniu.

 

Z poważaniem

Lesław Kubik

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg