Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 110/2016 "Nowy wariant wschodniej obwodnicy"
03 / 11 / 2016

Witam.

W nawiązaniu do wycenianego nowego wariantu przebiegu wschodniej obwodnicy Wrocławia chciałbym się dowiedzieć jakie jest stanowisko gminy w tej sprawie. Nowy wariant zakłada ominięcie wsi Wysoka oplatająć miejscowość Biestrzyków i wpinająć się bezpośrednio do A4 na wysokości bramek.  Dokładny opis  pomysłu:  http://www.gazetawroclawska.pl/motofakty/a/wschodnia-obwodnica-nie-przez-wysoka-jednak-do-a4,10139230/  

Z niepokojem patrzę w przyszłość. Będę wdzięczny na zajęcie stanowiska.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach, uprzejmie informuję, że przebieg drogi wojewódzkiej Bielany – Łany – Długołęka na odcinku od ronda w Żernikach Wrocławskich do granicy z miastem Wrocław            w Radomierzycach znajduje się w obowiązujących na terenie gminy Siechnice poszczególnych miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego odpowiednio:

1) miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego północno-zachodniej części obrębu Żerniki Wrocławskie (Uchwała Rady Gminy Święta Katarzyna Nr LXIII/386/14 Rady Miejskiej                w Siechnicach z dnia 28 sierpnia 2014 roku),

2) miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obrębu Radomierzyce, gmina Święta Katarzyna oraz zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Żerniki Wrocławskie – Teren „B” obejmująca działkę nr 51/2, gmina Święta Katarzyna (Uchwała Nr X/93/03 Rady Gminy Święta Katarzyna z dnia 28 sierpnia 2003r.).

Ww. uchwały  dostępne są na w systemie informacji przestrzennej WROSIP oraz na stronie internetowej gminy Siechnice w zakładce planowanie przestrzenne. Ponadto informuje, że pismem WPR.7211.1.2015.BB z dnia 30.11.2015 r., dotyczącym budowy ww. drogi sformułowałem wnioski i postulaty dotyczące projektowanej drogi rekomendując wariant P, który jest rekomendowany z uwagi na zgodność z aktualnie obowiązującymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Informuję, również że ww. droga wojewódzka jest inwestycją realizowaną przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu, w związku z powyższym zapytanie w sprawie tej inwestycji należy skierować do ww. instytucji.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg