Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 109/2016 "Bzowa Radwanice"
03 / 11 / 2016

 

Witam,

Parę tygodni temu przyjechała firma i wyrównała drogę. Super pięknie mamy równo drogę ale tylko przez 2 dni. Przyszły deszcze i droga zrobiła się dużo gorsza niż przed równaniem. Dopiero teraz to jest masakra. Sucha noga człowiek nie przejdzie a zawieszenie w autach tak dostaje w kość ze za chwile każdy mieszkaniec Bzowej będzie musiał naprawiać auto. Dodatkowo parę dni temu zaczęło się przekopywanie bzowej bo jest ciągnięty kabel energetyczny do jednej z działek. nie chce mówić co te koparki, tiry jeżdżące po Bzowej zrobiły. Teraz nawet jak już 2 dni nie padało jest takie błoto ze tylko da się autem przejechać bo żeby przejść na nogach trzeba by mieć kalosze. W innych butach przejść się nie da. Czy cos zostanie zrobiona z nasza droga jeszcze na jesienie czy mamy potulnie czekać do wiosny na kolejny przegląd i wyrównanie drogi. Dodatkowo miał się odbyć przetarg na wykonanie planów przebudowy ulicy bzowej a dalej cichosza. 

P.S. 

ja juz dre podwoziem o droge wiec prosze sie spodziewac wezwania policji i rachinku za naprawe auta poniewaz to gimna odpowiada za stan drogi a jak sobie cos urwe to bede dochodzil swoich praw. tak nie moze byc ze od 5 lat mamy taka sama informacje ze bedzie projekt bedzie droga zrobiona za 1-2 lata. 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że Gmina Siechnice mając na uwadze sugestie mieszkańców dotyczące złego stanu technicznego ul. Bzowej w Radwanicach zleciła wykonanie prac związanych z wyrównaniem terenu drogi gminnej, aby zlikwidować istniejące nierówności terenu a tym samym poprawić komfort użytkowników. Trzeba jednak pamiętać, że jest to droga gruntowa nie posiadająca kanalizacji deszczowej. W trakcie ulewnych deszczy, podłoże nie jest w stanie przyjąć nadmiaru wody i tworzą się zastoiska, które w konsekwencji powodują pogorszenie warunków użytkowych. Gdy stan techniczny drogi będzie wskazywał na konieczność powtórnego wykonania prac związanych z wyrównaniem istniejącego terenu zostaną one zlecone.

Ponadto, informuję, że przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej ul. Bzowej w Radwanicach został już  przygotowany i zostanie ogłoszony w listopadzie 2016 r.

 

 

Z poważaniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg