Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 105/2016 "Ul.Polna w Iwinach"
04 / 10 / 2016

 

Dzień dobry, proszę o informację kto jest odpowiedzialny za fatalny stan nawierzni ul. polnej w Iwinach. W ubiegłym tygodniu fima która budowała wschodnia obwodnice w ramach zasyywania nieruwności  na ulic przywizła jakiś dziwny miała który unosi sie po przejechaniu samochodu na wysokość kilku metrów i opada na sąsiadujace z droga budynki , dziąłki , samochody i oczywiości ludzi kórzy tam mieszkaja i musza to wdychać. Czy chcecie nas otruć. To co tam jest wysypane nie spłenia rzadnych norm. Czekam na wyjaśnienie i doprowadzenie tej drogi do normalności. Mieszkańcy beda ta sprawę monitowąć a jak bedzie trzeba to ją zablokujemy i wezwiemy telewizję.  

 

Odpowiedź na pytanie:

W odwiedzi na zapytanie złożone za pomoca formularza internetowego UM w Siechnicach. uprzejmie informuję, że:

Ul. Polna w Iwinach posiada nawierzchnię gruntową ulepszoną, zaliczoną do kategorii nawierzchni tymczasowych.

Do naprawy uszkodzeń powstałych w trakcie eksploatacji użyto materiału, który jest przeznaczony do tego typu zastosowań.

Po Pana interwencji sprawdzono deklarację właściwości użytkowych materiału użytego do naprawy ul. Polnej. W wyniku kontroli ustalono, że materiał ten, to kruszywo granitowe 0/31,5 mm – materiał powszechnie stosowany w budownictwie drogowym.

W toku przeprowadzonej wizji lokalnej stwierdzono, że dodatkowym powodem zapylenia drogi jest działalność deweloperów, a szczególnie jednej z firm, budującej zespół budynków w zabudowie szeregowej. Podjazd technologiczny do budowy był cały pokryty zaprawą cementową i resztkami z płukania betonomieszarek. Na kołach samochodów wyjeżdżających z budowy, wynoszony był pył cementowy.

W dniu 27.09.2016 roku interwencję na budowie podjęła Straż Miejska, która zobowiązała kierownika budowy do naprawienia podjazdu oraz do mycia kół pojazdów wyjeżdżających z budowy.

W przypadku, gdy pylenie nie ustanie Gmina rozpatrzy możliwość oznakowania drogi znakiem ograniczenia prędkości do 20 km/h.

Nadmieniam jednocześnie, że ul. Polna zostanie przebudowana w roku 2017 w ramach realizowanego przez Gminę Siechnice programu finansowania z Funduszy Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR). W ramach tej przebudowy, droga zostanie wyposażona w nową nawierzchnię bitumiczną.

 

 

Z  poważaniem

 

Milan Ušák

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif